Війна

Невтомний «Громадський форум»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голова «Громадського форуму Івано-Франківська» Юрій Соловей не розчаровується, що минуло вже два місяці відтоді, як він подав позов на міськвиконком, а суд і досі не спромігся на попередній розгляд. Наразі Соловей планує вдруге подати судовий позов на міськвиконком. До речі, попередній позов стосувався рішення МВК про двоставковий тариф на централізоване теплопостачання. Другий — вимагатиме скасувати рішення виконкому про чергове підвищення тарифів на вивіз сміття у місті.

Нагадаємо, кілька місяців тому рішенням виконкому було піднято тариф на вивезення сміття на 0,74 грн. з особи. Це — для тих п’яти ЖЕО, в яких вивозом сміття займається КАТП-0928. Інші перевізники на той момент не просили виконком піднімати тариф. Втім, приклад швидко перейняли інші перевізники. І вже 17 листопада виконком розглядав питання про підняття тарифу мешканцям, яким вивозить відходи ТЗОВ «ГрінКо».
Проте, рішення на виконкомі навіть не розглядали. Бо, незважаючи на те, що обласна інспекція з контролю за цінами погодила підвищення тарифу, Державна інспекція (тобто її центральне відділення) зробила висновок, що підвищення тарифу для перевізників є економічно необґрунтованим.
Основне, на що планував «бити» юрист Громадського форуму Володимир Чорноус у суді — це Закон України «Про засади держав-ної регуляторної політики в сфері господарської діяльності». За цим законом, перед тим, як змінювати будь-які тарифи, міська влада має провести громадське обговорення й оприлюднити рішення. Цього зроблено так і не було.
Хтозна, може тепер і позов до суду не знадобиться. Зрештою, питання таки слизьке. Бо попри те, що Державна інспекція з контролю за цінами вважає, що тариф є економічно необґрунтованим, виконкому навряд чи захочеться відмінити своє рішення про підняття тарифу для КАТП-0928. Який, до речі, вже ввійшов у дію.