Війна

Міліції додадуть грошей?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На наступній сесії Івано-Франківської міської ради депутати мають розглянути комплексну програму профілактики злочинності в місті. На її виконання з міського бюджету має піти 3,150 млн. грн., а 2 млн. з них – на камери відеоспостережень. Правда, суму розіб’ють на кілька років.

Як пояснив керівник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи Богдан Маланюк, документи на відеокамери уже розробило підприємство «NetGroup». Попри те, що жодного тендеру ще не було. У виконкомі пообіцяли, що тендер проведуть потім…

Документи робили за поданням міліції, яка визначила вулиці, де найбільш криміногенна ситуація та більша кількість ДТП. Згідно з ними, є три блоки. Перший – Привокзальна та вісім навколишніх вулиць. Туди треба 21 відеокамеру, загальна вартість – 506 тис. грн. Другий – центр міста, 12 вулиць, 30 камер – 722 тис. І третій – парк, озеро, 12 вулиць, 32 камери – 771 тис. грн. Фінансові підрахунки є попередніми, адже невідомо, коли дадуть гроші, тому ціни й суми можуть змінитися.

Ще 1,15 млн. грн., акцентує Маланюк, піде на виконання заходів і фінансову підтримку міськ­відділу МВС, відділу пожежної та техногенної безпеки міста, військової частини 1241, громадського формування «Штаб», СІЗО та кримінально-виконавчої інспекції.

Не всі члени виконкому з ентузіазмом підтримали ідею витрачати на це міські гроші. «Прий­нятий держбюджет, де 18 млрд. грн. уже передбачено на утримання правоохоронних органів, – сказав секретар міськради Микола Вітенко. – Тому, думаю, сесії буде дуже важко погодитись, щоб ще й і бюджету міста утримувати правоохоронців».

Член виконкому Вадим Войтик мав претензії до самого документа. «Коли пересічна людина прочитає цю програму, то зможе уявити собі, наскільки вона далека від реальності, – зауважив Войтик. – «Збільшити, провести», покращити, забезпечити» – це все для того, щоб програма була прий­нята, а не для виконання реальних речей».

За його словами, якби «Штаб» зосередився хоча б на одній проб­лемі – наприклад, на боротьбі з несанкціонованою торгівлею – то це б точно виправдувало сенс існування цієї структури. «А коли написано, що воно буде займатися проведенням профілактично-роз’яснювальних робіт з особами ромської національності, – додав Войтик, – то це фікція. Кого ми дуримо?».

А член виконкому Руслан Руско взагалі поставив під питання пот­ребу в тих відеокамерах. Мовляв, іноді є випадки, коли камери записують, а міліціонери відвертаються, щоб не бачити правопорушень. «Напевне, щоб петардами міліціонерів не вбивало», – жартома обґрунтував доцільність встановлення камер Руско.

Богдан Маланюк захищав програму як міг. Сказав, що вона написана на основі документів з Кабміну та облради. Що члени виконкому можуть запропонувати зміни. Нагадав, що останні два роки сесія не виділяла грошей на їхні заходи, але вони працювали.

Врешті виконком програму підтримав. Чи будуть настільки ж добрими до міліції депутати – побачимо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.