Минулої суботи з лікування в Німеччині повернувся Юрій Довжанський з Долинського району, вчитель фізкультури школи-інтернату, який був поранений на Майдані. На франківському вокзалі його зустрічала ціла делегація: рідні, депутати облради, колеги, журналісти. Були тут і квіти, і безліч запитань…
Фото Юлії Капак
Юрко посміхається, радий усіх бачити. Перше, що каже: «Я вже змирився з думкою, що ніколи не буду займатися спортом. Але тепер, через 10 днів після операції, я знову вільно рухаюся, і впевнений, що спорт не покину».
Молодий чоловік у захваті від німецької медицини, від ставлення до людей. Лікувався він у Дрездені, разом із волинянами Олександром Тріщем і Миколою Микитиним. Хлопці ще там, їхнє здоров’я йде на покращення. У Дрездені їх щоденно провідували місцеві українці.
Перед поїздкою додому активісти-майданівці мали зустріч із Норбертом Ламмертом, президентом Бундестагу. Відбулася змістовна розмова. Потім ще був візит до комітету з прав людини. І там українців зустріли з великим зацікавленням.
А як потрапили наші хлопці на лікування? Курт Зіммхен, громадянин Німеччини, який одружений з українкою та мешкає у Березівці Тисменицького району, ще в лютому надіслав електронного листа депутатові Бундестагу Арнольдові Ваатцу – просив прийняти на безкоштовне лікування в Саксонію важкопоранених героїв Майдану. Німці погодились.
Сам Ваатц приїхав за шістьма майданівцями із Прикарпаття та Рівненщини до Львова разом із волонтерами Johanniter Unfallhilfe (ця релігійна громадська організація об’єднує медиків та людей інших професій, котрі в разі надзвичайних ситуацій виїжджають на допомогу професійним рятувальникам). Шість важкопоранених майданівців через 11 годин привезли в медичні заклади у Саксонії. Хлопці були з вогнепальними пораненнями, важкими отруєннями сльозогінним газом. Лікували їх у дрезденських клініках Friedristadtstadt і Uniklinik.
Comments are closed.