Війна

Ломей звинуватив «Свободу» та мера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську продовжується суд у «хабарницькій» справі колишнього директора департаменту містобудування та архітектури Олега Гаркота. Минулого тижня почали досліджувати докази. Стали відомі цікаві деталі.


Олег Гаркот та його захисник Василь Притула чекають суду

Нагадаємо, восени минулого року Олег Гаркот був затриманий при спробі отримати хабар у 30 тис. доларів. На початку березня цього року він визнав свою вину та покаявся. Тоді Гаркот сказав, що прохання керівника компанії «ЛКМ-Інвест» Віктора Ломея про оренду землі під забудову було законним, його можна було вирішити й без хабара, але він спокусився на винагороду. Втім, платити потерпілому моральну шкоду в розмірі 100 тис. доларів Олег Гаркот відмовився. Відтак, Ломей наполіг розглядати справу, застосовуючи загальну процедуру — без скорочень. Суд погодився та перейшов до дослідження письмових показів.

Отже, минулого тижня почали із заяви про злочин, яку Ломей написав до управління боротьби з корупцією СБУ в травні 2012‑го. Саме з цього моменту почалося найцікавіше. Бо, зауважимо, жодного із доказів вини Олег Гаркот навіть не намагався спростувати.

У заяві потерпілий описує, як чиновники із різних структур міськвиконкому кілька разів відправляли його документи на доопрацювання. Причин не називали. У грудні 2011 року він пішов за поясненням до голови міської земельної комісії Петра Гавриша. Той повідомив Ломею, що причиною зняття рішення з сесії міськради є «прокурорська перевірка щодо законності оформлення громадянці Соловей земельної ділянки».

І тут слід пояснити: ділянка, яку Віктор Ломей хотів орендувати (Івано-Франківськ, вул. Гетьмана Мазепи, 144) межує із землею Єлизавети Соловей (дружини депутата міськради Юрія Солов’я – Авт.).

Одразу після цього до Ломея підійшов депутат від ВО «Свобода», власник будівельної компанії «Скол» Володимир Колковський. Він запропонував допомогу у вирішенні цього питання та всіх наступних, які можуть виникнути…

Через кілька днів Колковський вив­чив документи Ломея та повідомив, що територія передбачає громадську забудову, тому «потрібно щось думати». Так, пише нинішній потерпілий, він зрозумів, що мова йде про грошову винагороду.

Потім вони зустрілися знову: Колковський приїхав додому до Ломея й послався на доручення голови міської «Свободи» Романа Онуфріїва. Назвав ціну — 100 тис. доларів США, запропонував розбити «роботу» на два етапи. Перший — затвердження на сесії міськ­ради технічної документації, яка засвідчує право на земельну ділянку площею 1,1217 га, укладання договорів. Другий — внесення змін в існуючий план міста та отримання позитивного висновку в санепідеміологічній службі, зміна цільового використання землі, видача документів.

 
Віктор Ломей вимагає детального розгляду справи 

Віктор Ломей попросив дати йому трохи часу. А 21 березня минулого року подав листа через дозвільний центр в управління земельних відносин міськ­виконкому. Але й це не допомогло. Сесія знову без пояснень відмовила «ЛКМ-Інвест». Це попри те, що юрист компанії просив міського голову Віктора Анушкевичуса дотримуватися закону. Як зауважив у заяві Ломей, Анушкевичус під час розгляду питання просто вийшов із зали.

На початку квітня Колковський повідомив, що Роману Онуфріїву дуже не сподобався виступ юриста «ЛКМ-Інвест», тому він попросив передати: такими діями бажаного не досягти. Крім цього, Ломей і Колковський поговорили про гроші. Ломей попросив розбити хабар на кілька траншів. Пізніше Колковський надіслав йому sms-повідомлення (яке також зачитували на суді), а в ньому: цифри, знаки, слова.

Те повідомлення Колковський пояснив так: треба розбити гроші та папери на чотири етапи.

1. Погодження технічної документації та підписання договорів оренди — 10 тис. доларів (ці гроші Ломей заплатив, документи отримав — Авт.)

2. Видача департаментом архітектури кадастрової довідки і містобудівельних умов та обмежень на готелі та гаражі малоповерхової забудови — 30 тис. доларів. (із цими грошима Гаркота затримали у жовтні — Авт.)

3. Коректування генплану міста та отримання позитивного висновку в сан­епідемстанції щодо житлової забудови — 30 тис. доларів.

4. Видача містобудівних умов та обмежень для багатоповерхової житлової забудови — теж 30 тис. доларів.

Ломей зробив тоді вигляд, що його все влаштовує і спитав, коли потрібен перший транш. Колковський сказав, що повідомить. Домовилися зв’язатися пізніше.

На цьому заява потерпілого завершується. Очевидно, далі він пішов скаржитися в СБУ.

Після читання позовної заяви суддя почав зачитувати розшифровки аудіозаписів, які уже відбувалися під наглядом СБУ. Документів багато, суддя читає їх майже без інтонації, однак і з того вже зрозуміло, що громадськість чекає багато цікавого.

Як прокоментував наприкінці засідання Віктор Ломей, він вимагає повного розгляду справи тому, що Олег Гаркот не зізнається, хто був головним організатором корупційної схеми. Ломей стверджує, що, слухаючи всю справу від початку до кінця, журналісти зможуть дізнатися всі імена, дотичні до цієї історії.

«Це партія «Свобода» і їхній міський голова, — каже Ломей. — І треба, щоб усі знали, хто стоїть за корупцією в Івано-Франківську».

Наступне судове засідання призначене на 17 червня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.