Війна

Дерева вмирають мовчки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще у школі вчать: зрубав дерево – посади два. Натомість, у нас їх рубають з різних причин і мало хто думає, чи садити замість них інші. Причинами «ліквідації» стають передбачені генпланом новобудови, якісь ремонтні роботи на тому місці, стихійні лиха тощо. Також ріжуть і сухі дерева. Чи стали ці фактори причинами вирубування дерев у парку ім. Шевченка в Івано-Франківську?

Після різдвяних свят в редак-цію «Репортера» зателефонував чоловік. Він сказав, що часто гуляє парком імені Шевченка в облас-ному центрі та знає напам’ять усі тамтешні зелені насадження. Обурення чоловіка викликала відсутність двох багатолітніх дерев, замість яких залишися тільки пні і свіжа тирса. «Ще літом ці дерева зеленіли. Я знаю, що є санітарна вирубка, зрізують сухі дерева, але вони були повністю здорові і не загрожували життю людей», – бідкався іванофранківець.

Директор парку, депутат Івано-Франківської міської ради від фракції БЮТ Володимир Ротару у телефонній розмові сказав «Репортеру»: «Дерева були сухі, тому їх і зрізали». На запитання, хто вирішує, чи дерева справді сухі, відповів, що цим займається комісія з обстеження зелених насаджень, що підлягають знесенню чи пересадженню у зв’язку із забудовою та впорядкуванням зелених площ та видачі ордерів. Комісію очолює Олександр Дерев’янко, заступник міського голови.

Дерев’янко, у свою чергу, пояснив, що не може відповідати за два зрізані дерева, бо відповідні документи складаються протягом року. «Дерева можна зрізати тільки зимою. Протягом року складаються акти, обстежуються дерева і приймається рішення, чи можна їх зрізати чи не можна, – пояснює голова комісії. – Коли закінчується вегетаційний період, виділяються з міського бюджету гроші, й тоді відбувається зрізка всіх аварійних дерев». Також Олександр Дерев’янко пообі-цяв, що директор парку пред’явить усі необхідні документи, які підтвердять, що дерева зрубанні законно.

Володимир Ротару дійсно надав акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, від 26 жовтня 2009 року, за яким під вирубку передбачені 40 сухих дерев. І наголосив: «Є акт, який складений на всі дерева, що мають рубатися. І ми ще будемо зрізати сухі дерева. Якщо комусь щось не подобається, нехай приходить до нас, ми пояснимо». Як свідчить документ, дерева, які зрубали в парку – це вісімдесятирічні ільми діаметром 32 і 40 см.

Все виглядає законно, якби не одне «але». В акті, який надав Ротару, чомусь не вказали ще одного члена комісії Василя Парпана – директора Українського науково‑дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака.

«Я не можу коментувати того, чого я не бачив», – сказав Парпан. А на запитання, чому його немає серед членів комісії, відповів: «Може тому, що я дійсно знаю, яке дерево сухе, а яке – не сухе. Але я перший раз чую, що мене немає у комісії. Принаймні, мені ніхто не повідомляв про виключення з неї».

Отже виникає ще одне запитання до директора парку та заступ-ника мера: чому «Репортеру» надали акт обстеження зелених насаджень, підписаний не всіма членами комісії? Може прокуратурі та іншим компетентним органам варто таки звернути увагу на процедуру вирубування сухих дерев?

До речі, два дерева, діаметром 30‑40 см можуть мати об’єм до 5 кубометрів. А один кубометр коштує від 360 гривень. Штрафи за самовільно зрубані дерева, звісно, значно вищі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.