Уже місяць на Сахарова, 23 відбувається звичайнісінький самобуд. І поки здивовані мешканці з’ясовують, чи є дозволи, будова йде повним ходом. Коли «Репортер» завітав туди разом із інспектором Держархбудконтролю, власниця-порушниця попросила дати їй «іще тиждень». Мовляв, не встигає…
Купили, щоб зруйнувати
У березні цього року Марія Криницька придбала у ВАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад» частину майнового комплексу – металеве кафе площею 119,6 м2. Потім вона демонтувала стару «залізяку», звільнила ділянку та, не оформивши необхідну земельну документацію, самовільно приступила до будівельно-монтажних робіт.
Зараз там активно будують. Кажуть, пекарню. Мешканці запевняють – громадські слухання не проводились. Тож у людей виникло безліч питань. Чи є дозволи на будівництво? Чи дотримані норми відстаней до газового розподільчого пункту (ГРП), житлових будинків, дитячого майданчика? Чи безпечне будівництво для мешканців прилеглих будинків?
Згодом люди зрозуміли: жодних документів у Марії Криницької немає. Проектна документація не погоджена. Порушено все, що можна було порушити. Бо не враховані граничні відстані до будинків, до дитячого майданчика, до автостоянки (яка розташована на території заводу), порушені охоронні зони ГРП та санітарно-захисні зони до існуючих об’єктів. Навіть будівельний майданчик не загороджений.
|
Вже мовчимо про те, що кожне будівництво має сплачувати дольову участь у соціально-економічному розвитку міста. І повідомляти орган місцевого самоврядування про початок будівельно-монтажних робіт…
Поки «Репортер» писав інформаційні запити директору заводу «Промприлад» Андрію Левковичу й керівнику Держархбудконтролю Василю Рудницькому та чекав відповідей – будівництво тільки поквапили. Зволікати не було куди, тож ми почали дзвонити. Тиждень телефонували в обидві структури. Левкович сказав, що нічого не будує, відтак говорити відмовився. А Рудницький делегував на «місце злочину» заступника начальника відділу контролю за будівництвом Олега Семківа.
Будували, бо притиснуло
Минулого четверга представник Держархбудконтролю та «Репортер» вирушили на місце подій. Що бачимо? Будують на повну. «Маєте документи на цю будову? – питає Олег Семків у працівників. – Хто вами керує? Немає прораба? Хлопці, а хто у вас тут старший?».
Семків розтлумачив будівельникам, що далі мовчати не можна, бо він просто викличе міліцію. Тож обізвався чоловік середнього віку. Мовляв, він тут старший. Зізнався, що люди, які працюють на будові, у трудових відносинах з ним не перебувають. Семків пояснив «старшому»: і з такими речами не можна гратися, бо це будова, і в разі нещасного випадку чоловік може сісти у тюрму…
Пішли шукати господиню. У маленькому приміщенні по сусідству працює пекарня. Там і знайшли власницю-замовницю будови Марію Криницьку. Каже, має документи. Просимо показати. Приносить кілька папірців згорнутих у трубочку. І запевняє – нічого нового не будує, тільки переробляє те, що було. Олег Семків ще раз пояснює, що на все потрібні відповідні документи – відведена земля, погоджена документація тощо.
«Нема ще, – каже Криницька. – Є лише довідка про те, що проект на документація робиться».
Семків намагається її напоумити. Говорить, що це самобуд, який межує з самовільним захопленням земельної ділянки. Жінка відповідає, що має документи на споруду, що була тут раніше. Показує документ. Там написано, що в березні вона дійсно купила у «Промприлада» частину майнового комплексу – кафе.
«Це всі документи, які ви маєте? – знову питає Семків. – Нічого більше? Проекту немає?». Криницька відповідає, що проект у неї є, але він не затверджений, бо ще немає документів на землю. Коли беремо в руки той папір, то бачимо, що під словом «проект» жінка розуміє робочий ескіз. Дізнаємося, що загальна площа забудови – 160 м2. У документах фігурує ПП «Кортеж». Фірма невідома, відтак запитань ще більше…
Врешті Семків наказує терміново припинити будову та запрошує прийти до інспекції. Натомість, жінка просить дати їй тиждень. Каже, дуже сильно притиснуло. Але потім погоджується з інспектором.
|
Два шляхи
Того ж дня Марія Криницька завітала в Держархбудконтроль. Тут на неї наклали штраф – 850 грн., який вона має сплатити до 11 листопада. Крім цього, їй дали припис про «усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил (про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт)».
Отже, факт порушення вже зафіксовано. Марія Криницька роботи вже припинила. Тепер вона повинна у 30-денний термін усунути всі порушення.
«Є два методи, – коментує Олег Семків. – Або розібрати все самовільно збудоване, або оформити папери. Якщо вона впродовж місяця не розбере й не оформить правові документи, то ми маємо право готувати позов до суду для примусового знесення споруди. Зрозуміло, що документи за місяць вона не зробить, бо не відведена земля, не розроблена та не затверджена документація. Тобто, це нереально. Думаю, що після 30-денного терміну будемо готувати судовий позов».
Отакої. Чи була готова до цього Марія Криницька – велике питання. Чи насправді ця історія закінчиться демонтажем – подивимось. Але «Репортер» уже запевняє, що ми і далі слідкуватимемо за цим самобудом. І обов’язково повідомить читачів, якщо виконком таки дасть дозвіл на це будівництво.
Comments are closed.