Відео Соціум

Зелені свята, Трійця, прикмети і традиції – усе, що відомо

Google+PinterestLinkedInTumblr

Трійця – свято триєдності Бога і символ початку літа. Головні традиції та звичаї, народні спостереження і прикмети, на які варто звернути увагу у святковий день.

Свята Трійця щорічно припадає на 50 день після Великодня. За біблійними переказами, саме в цей день понад дві тисячі років тому учням Христа з’явився Святий Дух, довівши цим триєдність Господа, пише Репортер.

Святий Дух залишив апостолам заповідь поширювати свої знання і віру по всьому світу, наділив їх дарами проповідувати, зцілювати і тлумачити мови. Трійцю також вважають днем ​​заснування Новозавітної церкви. З приходом християнства на слов’янські землі виявилося, що свято Трійці збіглося з народними Зеленими святками.

В цей період селяни святкували настання літа, просили у землі родючості і гарного врожаю. На Святки ходили в ліси і поля за цілющими травами, складали букети і прикрашали ними будинки. Ймовірно, що звичай прикрашати церкви зеленню на Трійцю вийшов саме з народу.

Читайте: Цвинтар, май і сорочка русалці. Як прикарпатці відзначають Зелені свята

Одним з обов’язкових атрибутів у святковому оздобленні є гілочки берези, як символ оновлення, жаги до життя і краси природи. Горобина і дуб в Троїцькому букеті уособлюють енергію, силу і здоров’я. Полин береже від пристріту, а любисток – символ кохання і відданості. Вранці на Трійцю відвідують святкову літургію, де букети освячують.

Потім такий букет-оберіг можна поставити вдома для захисту від негараздів і поганої енергії. Святкування Трійці триває кілька днів. Понеділок – свято Святого Духа. Селяни в цей час відправлялися в поля, обідали там, а крихти розсипали по вітру. Землю освячували для гарного врожаю.

За народною прикметою, після заходу сонця в Духів день виходять гуляти русалки і мавки. Тому на Троїцькі свята не ходили купатися у водоймах і остерігалися потрапити в лісову гущавину. У третій день свята вранці освячували воду і обливалися нею, щоб відмитися від нечистої сили.

Популярні ворожіння на Зелені свята – плетіння вінків. Дівчата збирали польові трави, вплітали їх у віночки і відправлялися з ними до річки. Опустивши їх в воду, сподівалися, що вони зійдуться – знак швидкого заміжжя. Існує ворожіння на сон з гілкою берези.

Для цього маленьку гілочку молодого дерева потрібно покласти під подушку в святкову ніч – і уві сні з’явиться образ судженого.

Прикмети на Трійцю

  • Більшість святкових прикмет пов’язані зі спостереженнями за погодою і урожаєм.
  • За повір’ям, зібрані трави на Трійцю мають особливу цілющу силу.
  • У святкові дні заготовляють лазневі віники.
  • Дощ на Трійцю – до багатого врожаю зернових та грибів.
  • Якщо на Трійцю стоїть спекотна погода – літо буде посушливим.
  • Заручини на Трійцю – до благополуччя в майбутньому подружньому житті.
  • Прийшла Трійця, і на дворі як на пічці буде.

Кораблі, турки, єпископи. П’ять причин, чому варто поїхати на вікенд у Чернівці (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.