Відео Соціум

У Франківську стартувала щорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
«Мовчання може бути болісним». В Івано-Франківську стартувала щорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Організатори вкотре привертають увагу містян до проблем жорстокого поводження у сім’ях. Адже тільки за десять місяців цього року до прикарпатських правоохоронців надійшло понад дев’ять тисяч повідомлень від постраждалих, йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.

насильство

За словами інспектора головного управління нацполіції в області Андрія Бойчука, переважна більшість з таких повідомлень надходить від жінок.

«Це є 7 400 таких повідомлень. Також потерпають і чоловіки – 1 750 повідомлень, і діти – 230 повідомлень, – говорить інспектор. – Переважна більшість кримінальних проваджень ще знаходяться на стадії досудового розслідування, але вже є рішення по деяких кримінальних провадженнях. Здебільшого суди виносять рішення як про адміністративний арешт це від 4 до 6 місяців, так і громадські роботи від 140 до 240 годин громадських робіт».

Долучилися до просвітницької акції й громадські ініціативи. Відтак, організація «ДОМ 48 24» розпочала кампанію «Краш кава».

У місцевих кав’ярнях наливатимуть напої у тематичні паперові стаканчики з інформацією про прояв ранніх токсичних стосунків. Адже ознаки насилля, каже голова організації, можна побачити вже з перших побачень.

Під час акції франківцям роздали інформаційні листівки та розповіли про насилля, його прояви та наслідки. Нагадали й про те, що не варто приховувати та мовчати про жорстоке поводження у сім’ях. Адже домашнє насильство, кажуть фахівці, давно перестало бути приватною справою.

Триватиме акція до 10 грудня. В місті та області протягом 16 днів організують ще декілька інформаційних заходів – тематичні круглі столи, тренінги та виставки.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні