Історія Відео

У Франківську презентували туристичний путівник «Незвисько – переправа через сторіччя» (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У цьому селі Городенківського району свого часу виявили сліди стоянок доби палеоліту, а також залишки поселень різних землеробських культур.

Тож нині дослідники переконані,що Незвисько має стати магнітом для мандрівників, йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.

 

За словами автора путівника Ярослава Левкуна, Незвисько є археологічною меккою. Адже там є дуже багато археологічних знахідок та багато досліджень.

Книгу видали в межах однойменного проєкту. Він також передбачав відновлення старого цвинтаря часів Першої Світової війни на горі Біла. Адже вздовж Дністра проходив кордон і там відбувалися відчайдушні бої.

Проєкт «Незвисько – переправа крізь століття» став продовженням роботи, яку активісти здійснюють вже впродовж двох років із пошуку та збереження старих військових цвинтарів та нині працюють над тим, аби створити на Прикарпатті збірне кладовище для перепоховання воїнів різних армій, безіменні могили яких знаходять у різних куточках області.

Вояків ховають у Незвиську. На Прикарпатті буде перший збірний військовий цвинтар (ФОТО)

«Тема Першої Світової війни та поховань тих часів у попередні роки була поза межами уваги, – говорить директор КП «Пам’ять» Василь Тимків. – Чомусь так вважалося, що це не наші могили чи не наша історія. Насправді воно не так, адже велика кількість українців, зокрема і наших краян брали участь у тих подіях».

Крім того надалі активісти будуть робити промоцію Дністровського ландшафтного парку і зокрема, села Незвисько.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні