Відео Люди

У франківців дедалі частіше діагностують алергію, яку провокує побутова хімія (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сльозотеча, головний біль і нежить. З такими симптомами під застуду нерідко маскується сезонна алергія. Дедалі частіше алергію діагностують у дорослих людей, які досі з цією недугою не стикалися.

У весняно-літній період алергіки традиційно потерпають через цвітіння дерев і трав, пилок яких є подразником. Однак останніми роками медики фіксують випадки, алергію провокує побутова хімія, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

діагностують алергію новини Івано-Франківська

Читайте також: Херсон на межі відчаю. Місцеві активістки про життя в окупованому місті

Цієї весни ми фіксуємо дуже багато незрозумілих алергічних реакцій і не можемо чітко пов’язати, що це пов’язано з періодом цвітіння, – говорить директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук. – Може наші рослини вбирають якісь зовнішні фактори з екології, яка є порушена і це цвітіння по іншому проявляється. Швидше за все – це є хімічні реагенти, які додаються від миючих засобів з-за кордону. Вони є неперевірені, людина їх використовує і подекуди у надмірній кількості.

Якщо алергічна реакція у людини проявилася вперше, лікарі радять не займатися самолікуванням та не призначати собі самостійно препарати. Адже це згодом може ускладнити встановлення діагнозу.

Читайте: Євген Клопотенко: «Головне – не гроші, а щоб люди були нагодовані»

Найкраще при появі симптомів чхання, першіння в горлі, ломоти в тілі та нездужання одразу звернутися до лікаря.

Лікарю треба чітко описати, якими засобами ви користувалися і які нові засоби в останні три-п’ять днів ви ввели чи у свій раціон, чи у засоби гігієни, – пояснює Савчук. Тоді лікарю буде легше зорієнтуватися чи це алергічна реакція, чи запідозрити поліноз. Якщо це алергія, то якщо забрати той реагент, то це буде дешево і просто. Якщо ні – треба звертатися на консультацію до алерголога і відповідно лікування та обстеження там буде набагато вартісне.

Коли у людини вже виставлений діагноз поліноз, лікар призначає препарати, що покликані полегшити стан пацієнта під час цвітіння трав.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні