Відео Культура

Символ України: п’ять пісень Назарія Яремчука, які знає кожен (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сьогодні, 30 листопада, виповнюється 69 роки із дня народження співака, що став легендою – Назарія Яремчука.

Пропонуємо кілька цікавих фактів про виконавця безсмертної «Червоної рути» та «Водограю», пише Репортер.

Назарій Яремчук народився в селянській родині Назарія та Марії Яремчуків. Коли він з’явився на світ батькові вже було 64 роки. У батька був тенор, він співав у церковному хорі, а мати, крім співів, грала на мандоліні й виступала в місцевому народному театрі. Ще маленьким хлопчиком Назарій також почав співати.

Перше мистецьке визнання Яремчуку принесли пісні «Червона рута» Володимира Івасюка, «Горянка» і «Незрівняний світ краси» Дутковського. За виконання цих творів ансамбль «Смерічка» та його солісти Яремчук та Зінкевич були удостоєні звання лауреатів Всесоюзного конкурсу «Алло, ми шукаємо таланти», а також «Пісня року-71/72». У 1978 році Яремчукові присвоєно звання Заслуженого артиста УРСР, його нагороджено орденом Дружби народів.

Рідний брат Назарія, старший за нього на 27 років, жив у Канаді.

У 1991 – 1993 роках Назарій Яремчук їздив із концертами за кордон, зокрема в Канаду, США, Бразилію. За кордоном відбулася довгоочікувана зустріч із братом, про якого мало хто знав – цю сімейну таємницю протягом десятиліть воліли не розголошувати. У батька Назарія був син від першого шлюбу – Дмитро.

Назарій – батько трьох дітей, які продовжили його пісенний шлях.

Назарій Яремчук – батько співаків Назарія Яремчука-молодшого, Дмитра Яремчука і Марії Яремчук. Старші брати відразу полюбили дитину. А Назарій на гастролі брав із собою маленьку доччину подушечку, яку вважав своїм талісманом.

На похороні свого друга Володимира Івасюка Яремчук очолював траурну процесію.

Завдяки знайомству Назарія з молодим буковинським композитором, студентом медінституту Володимиром Івасюком слухачі почули «Червону руту» та безліч інших пісень молодого автора. Коли трагічно загинув Івасюк, Назарій був одним із перших, хто, незважаючи на заборону влади, приїхав на похорон до Львова.

Тоді це могло коштувати всього: кар’єри, спокою, репутації. Траурна колона починалася з великого вінка з білих квітів, який Яремчук ніс із Дутковським. Це було дуже небезпечним у той час, та Володимир був для них великим другом, і наслідки їх не цікавили.

У 1986 році після Чорнобильської катастрофи співак тричі побував у 30-кілометровій зоні відчуження, де виступав перед ліквідаторами аварії.

Коли Назарій дізнався, що хворий на рак, спершу сподівався, що західна медицина зможе допомогти. Але операцію зробили занадто пізно. Та навіть важко хворим Яремчук продовжував виступати.

30 червня 1995 року Назарій Яремчук помер у Чернівцях. Співака поховали на центральному кладовищі міста.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.