Відео Люди

Франківські майстрині відправили на фронт понад 250 спеціальних ременів (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Три місяці роботи, щоб допомогти воїнам. Франківські майстрині відправили українським бійцям на фронт понад 250 унікальних ременів ручної роботи.

На них воїни переносять магазини для набоїв, аптечки чи саперні лопати. Вироби, кажуть у майстерні, надзвичайно витривалі, адже виготовляють їх зі спеціальної міцної шкіри, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Такий ремінь значно ширший від стандартного, виготовляється з ремінної шкіри, яка товстіша і міцніша від звичайної. Також майстрині використовували спеціальну латунну пряжку, яку виготовив на замовлення франківський ювелір.

Роблять ремені для бійців щодня три майстрині. Усі процеси, кажуть, у них вже налагоджені. І якщо раніше на виготовлення одного пасок витрачали декілька годин. То зараз встигають зробити все за 20 хвилин.

До теми: Shuflia для війська та Європи. Як франківська мануфактура працює в нових умовах (ФОТО)

Процес відбувається поетапно, – говорить керівниця майстерні Тетяна Щабельська. – Кілька майстрів і всі паралельно – хтось розкроює, хтось робить розмітку під отвори, хтось робить отвори, хтось встановлює фурнітуру.

Шити ремені у майстерні взялися з перших днів війни. Їх дизайн та функціонал допоміг розробити франківський військовий. Крім цього у майстерні виготовляють й інші вироби для бійців.

Ми робимо трьохточкові ремені – це такий спеціальний тримач для зброї, зокрема, для рушниці, – каже співзасновниця майстерні Марта Кондрин. – З допомогою якого людина може і правильно носити, перекидати, і ходити в різні завдання. Також розробляємо чохли для саперних лопат.

Запитів від військових на такі ремені та інші аксесуари, кажуть у майстерні, багато. Тож виготовлятимуть їх допоки буде потреба.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.