Відео

Афганці штурмували парламент (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 20 вересня, біля стін українського парламенту почався мітинг проти ліквідації пільг 16 категоріям українських громадян. Мітингувальники спробували взяти штурмом Верховну Раду.

Багато з них були одягнені у камуфляжну форму — в основному це воїни-інтернаціоналісти, які воювали в Афганістані, а також учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Вся площа навколо парламенту була зайнята людьми, що скандували «Ганьба!». За словами організаторів акції, мітингувальників зібралося більше 10 тисяч чоловік, за даними міліції — близько 4 тисяч.

Спецпідрозділам міліції вдалося відтіснити мітингувальників від входу в Раду і запобігти штурму будівлі парламенту воїнами-афганцями. Двері в будівлю закрили зсередини. За даними інформагентств, в ході зіткнень були розбиті вікна на дверях будівлі парламенту, після чого під стінами збільшилася кількість співробітників Беркута. Близько 200 бійців спецпідрозділу перекрили входи в будівлю.

Пізніше до мітингувальників вийшли народні депутати, які заявили, що закон про скасування та скорочення ряду пільг ще доопрацюють. Зокрема, мітингувальникам повідомили, що цього тижня Верховна Рада не буде приймати в цілому закон, що скасовує пільги для низки громадян. Також було повідомлено про домовленість створити робочу групу для доопрацювання відповідного законопроекту. Зокрема, до учасників мітингу вийшли депутати від фракцій БЮТ-Батьківщина і НУ-НС, а також лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Напередодні, 19 вересня, народний депутат від БЮТ-Батьківщина Андрій Павловський заявив, що Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про гарантії держави щодо виконання судових рішень, яким пропонується скасувати соціальні пільги 16 категоріям громадян. Після цього фракція БЮТ-Батьківщина виступила з вимогою відставки з посади спікера парламенту Володимира Литвина за грубе порушення регламенту при прийнятті законопроекту. За словами заступника голови фракції Сергія Соболєва, даний законопроект, незважаючи на позитивні норми, містить ряд норм, які значно погіршують соціальне становище малозахищених верств населення: чорнобильців, афганців, учасників бойових дій, шахтарів, учителів, лікарів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.