Авто

Як вберегти своє авто від ремонту. Поради початківцям

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Придбавши автомобіль, ви свято вірите в те, що як мінімум рік-два СТО не потрібне. Проте це все, на жаль, в теорії. На практиці – майже навпаки, можна потрапити на капремонт уже через кілька місяців. Чому? Читайте про найчастіші помилки водіїв-початківців.

ав (2)

Погане мастило та пальне. У пориві зробити для свого авто щось добре власник часто купує, на його думку, найкраще мастило. А згодом дивується, чому десь протікає, а з вихлопної валить сизий дим. Усе просто – мастило має бути не «найкраще», а те, яке рекомендує виробник.

Те саме і з пальним. З великої любові водії прагнуть залити «кращий» бензин, а не той, що треба. Це призводить до того, що хороше пальне буде довше горіти, деталі двигуна перегріватимуться, розхід мастила зросте, з’явиться зайвий смоляний накип. А там і до СТО недалеко.

Стан шин. Від неправильного тиску в колесах збільшується витрата палива, «вбивається» ходова, погіршуються їздові якості. А те, що авто з недостатнім тиском у шинах – непередбачуване в русі, напевно, знає кожен.

Порожній бак. У цілях економію водії їздять з майже порожнім баком. А заправка по 5-10 літрів, постійна їзда з червоною лампою з доведенням автомобіля до смикання, коли насос вже хапає бензин разом із повітрям, загрожує смертю насосу і не тільки йому.

Не давайте «прикурити». Такий добрий жест відчутно лоскоче нерви автівці. Зазвичай бортовий комп’ютер негативно реагує на підключення чужого акумулятора. Тому якщо ви все ж таки вирішили дати прикурити, то спершу заглушіть двигун. І процедура прикурювання не має тривати більше 2-х хвилин. Якщо чуже авто довго не заводиться, то порадьте знайти несправність.

Ігнорування підозрілих звуків. Прислухайтеся до автомобіля. Щойно будь-який підозрілий скрегіт ріже вухо – негайно на СТО. Уся ця какофонія зазвичай до добра не доводить: при гальмуванні дивні звуки сигналізують про неполадки в деяких елементах гальмівної системи, при викручуванні керма натякають на проблеми з ременем та роликами.

ав (1)

Звичка купатися. Миття автомобіля сильним струменем води – один із ворогів двигуна. Пилюку та патьоки на мийці і так вит­руть, а отводу, яка потрапила між ущільнювачем, – ні. До слова, навісне обладнання, що на двигуні, пошкодити сильним струменем – раз плюнути.

Не на користь і щоденні мийки: не пройде й року, як від лаку на фарбі авто залишиться… та майже нічого й не залишиться. Плюс вода погано впливає на залізо: потрапляючи у стики, під пластикові деталі вона рано чи пізно викличе корозію.

Неправильний запуск. Довголіттю двигуна не сприяють пагубні звички на кшталт увімкнення музики, клімат-контролю чи фар безпосередньо перед запуском мотора. Завели – зачекайте 2-3 хвилин, а потім рушайте. І поки двигун не прогріється – не прискорюйтеся. А тоді вмикайте собі, чого душа забажає.

Рука на важелі. Звичка постійно тримати руку на ручці коробки передач призводить до передчасного зношування передачі. Навіть незначне смикання ручкою в такт музиці передаються на селектор. А цього достатньо, щоб викликати невеличкий знос.

Ніщо так не вбиває двигун, як неправильний вибір передачі. Занадто висока – напружує двигун навколо кривошипа, занадто низька – дає вищі оберти, які змушують його працювати під великою напругою, а всі компоненти – на граничних швидкостях. Якщо довго тримати оберти в червоній зоні, то є ризик втратити шатун.

Короткі поїздки. Не їздіть у сусідній магазин за хлібом чи щоб викинути сміття. Поїздки на короткі дистанції не сприяють продовженню терміну служби двигуна – він просто не встигає прогрітися до робочої температури, а це тягне за собою конденсат води в мастилі та паливі. Якість останніх падає, зношення двигуна збільшується.

Старт з пробуксовуванням. Крім гуми, зношується ще й щеп­лення. А його ремонт – діло непросте, тягне за собою заміну всіх його елементів плюс зняття та установку КПП.

Ризик подряпин. Як кажуть у народі: «Спіши повільно». От і візьміть собі за правило не обганяти транспорт, який везе щебінь чи йому подібні матеріали. Зазвичай такий маневр закінчується подряпинами на вашому авто. Те ж саме і з проскакуванням у вузьких місцях та розворотах не там, де треба.

І ще. Економія на паркуванні – це саме той випадок, коли власне й не можна економити. Аргумент «поставлю під вікнами, щоб бачити» – не працює. Любителів безплатного паркування багато, рух у дворі зазвичай ущільнений. Тому подряпини – діло часу. І не факт, що нічого не впаде зверху.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.