Авто

Як купити авто з економією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Автосалони навперебій заманюють рекламними пропозиціями, докомплектаціями в подарунок чи супутнім сервісом на СТО. Проте не варто кидатися на все, що блищить – ми ж не ворони? Купити авто – це завжди серйозно. Та якщо вже вирішили, то варто знати кілька правил.

pokupka-u-dilera

Ми не говоримо про якісь конкретні уподобання марки чи моделі, чи навіть комплектації. Мова про економію, знижки, акції. А тут треба бути добре підкованим…

• Спецпропозиції та акції. Зазвичай кожен імпортер (представник автовиробника у країні) та дилер (представник імпортера в регіоні) періодично проводять акції та розпродажі. Тут можна вхопити хорошу знижку – від кількох сотень гривень до кількох тисяч доларів (!). Зазвичай такі акції проводяться на певні моделі, й тільки в кінці року – на модельні ряди попереднього. Є одне «але»: зазвичай консультанти не розповідають такого роду інформацію. Тому варто у розмові з продавцем поцікавитися, чи є зараз якісь акції, або натякнути на те, що ви десь бачили пропозицію від автовиробника і поцікавитися, чи актуальна вона зараз у цього дилера.

• Торг. Звісно, ми не на базарі, проте поторгуватися варто. Заробіток на кожному автомобілі у дилера різний (залежить від вартості – чим вона вища, тим більший заробіток). Зазвичай знижку можна виторгувати. Проте є межа – дилер не дасть більше, ніж становить його заробіток.

• Конкуренти. У розмові з консультантом варто згадати ще кілька салонів, у які ви маєте бажання навідатися. Тоді одразу ж відчуєте, що продавець став більш поступливим. Дати заробити конкуренту не захоче ніхто. І ще одне: не полінуйтеся насправді проїхатися по кількох салонах. Один із дилерів таки виявиться зговірливішим, ніж інші, а надана ним знижка на авто не тільки компенсує витрачені час і пальне, а й стане приємним бонусом.

• Кінець кварталу / півріччя / року. Зазвичай у такий час дилери здають плани з продажів. І коли їм не вистачає кількох автівок до його виконання, то вони за будь-яку ціну хочуть ліквідувати цю проблему. Тому в такий момент отримати хороший бонус від продавця – велика ймовірність.

• «Термінові» авто. Як правило, кілька місяців автомобілі знаходяться у дилера на відповідальному зберіганні. У кожного з імпортерів цей термін різний. Після того дилер повинен викуп­ляти ці авто. І швидше за все – у кредит, який тягне за собою нарахування відсотків. Тому за такі авто також варто поторгуватися.

pokupka-auto-33

• Реклама. Не нехтуйте рек­ламними пропозиціями. Навіть якщо вам уже остогидло все те слухати й бачити. Зазвичай пропозицію роблять тоді, коли на складі є достатньо автомобілів, які потрібно збути. Та й особливі умови при купівлі у рекламних кампаніях значаться не просто так. Якщо пропозиція чогось «на додачу» йде від дилера, то від неї можна відмовитися і наполягти на фінансовій компенсації – краще дайте знижку. Про таких розкладах економія суттєва.

• Вірність одній марці чи моделі. Консерватизм при виборі – це, звісно, добре. Та не варто відкидати можливості розгляду інших варіантів. Сучасний автопром не стоїть на місці і в силу інновацій співпрацює на ринку з конкурентами, випускаючи у світ досить хороші за ціною-якістю моделі. Серед автомобілістів ходить жарт: «Люди, які купують Volkswagen, вважають себе хитрими, бо купили Audi, не переплативши за бренд. А покупці Skoda і Seat вважають себе ще хитрішими за власників Volkswagen – теж купили Audi, але заощадили ще більше».

Мова йде про моделі, двигуни й коробки передач в яких однакові, кузови зроблені за однією технологією, на одному заводі зібрані. За що ж платити більше? За гучне ім’я бренду?

• Знайомства. Якщо маєте знайомого у точці продажу – це дуже добре. Зазвичай вони домовляться за хорошу знижку з відділом продажу. А якщо знайомий з відділу продажу, то ви взагалі щасливчик – суттєва знижка гарантована.

• Кредит. Якщо купівлі в кредит вам не уникнути (в силу багатьох обставин), то поцікавтеся кредитними програмами дилера. Багато автовиробників мають свою систему кредитування, яка значно вигідніша, ніж банкова. Та й відсотки тут нульові, і схема прозора.

Ну от, тепер ви знаєте майже все. Майже – це тому, що в кожного покупця є своє, інколи навіть не одне правило. Деколи саме воно стає ключовим у повороті до отримання більшої знижки. Успіхів!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.