Соціум

Говорять жінки: три «не», які радять подолати спікерки TEDxIvanoFrankivskWomen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про зміни, страхи, пошуки себе, перемоги та невдачі говорили зі сцени обласної філармонії 11 успішних жінок України. Три «не», які радять подолати спікерки TEDxIvanoFrankivskWomen, для того, щоб бути собою.

Не боятися змінюватися

Львів’янка, програмістка, керівниця адміністрації гендиректора компанії SoftServe та співзасновницяNailFactory Христина Косик переконана, що не можна стати, ким ти хочеш, залишаючись таким, як є, а головним ворогом на шляху до змін часом є ми самі.

sf12

«Коли ми запитуємо себе, де хочемо бути і чим хочемо займатися через 10 років, то ставимо перед собою питання-пастку. Бо прогнозуючи 10 років наперед, ми уявлення не маємо, в якому світі будемо жити. Ми обмежуємо своє майбутнє, виходячи з проекції сьогоднішнього дня.

Якби мене у третьому класі школи запитали, ким я хочу стати, то навряд би я відповіла, що програмістом. Такої професії я тоді й не знала. Зараз я втретє займаю посаду, якої не існувало до того, як мене на неї призначили. І це не через те, що я така класна. Індустрія створює нові технології, нові потреби. Потрібні були камікадзе, які б взялися їх втілювати в життя».

Щоб досягнути успіху в будь-якій сфері, Христина Косик рекомендує дотримуватись трьох правил.

«Перша порада. Запам’ятайте, ні – не означає ніколи. Ні – це тільки початок розмови і пошук вирішення проблеми.

Друге – просити допомоги не є ознакою слабкості. Пригадайте, скільки разів ви стояли біля кавомашини, не уявляючи, як вона працює. Стояли і тикали пальцем по кнопках, замість попросити офіціанта допомоги і за три хвилини отримати каву. Стикаючись з проблемою, оглядайтесь навколо, шукайте тих, хто може допомогти, підказати, шукайте менторів.

Третє – ідеальних жінок не буває. Коли ми дивимось на когось і подумки називаємо його ідеалом, то самовільно ставимо собі оцінку два. Цим ми заважаємо собі робити багато нових речей. В офісах Facebook є постери: «Краще зроблено, ніж ідеально». Краще пробувати робити багато різних справ, ніж боятися, що я цього не вмію робити ідеально, або якщо я це зроблю, то моя ідеальність зникне.

Не бійтеся. Слухайте себе. Шукайте себе. Завжди нову, іншу, цікаву вам. Повірте, це будуть найкращі пошуки у вашому житті».

Не бути байдужим

Юлія Саченко – директорка з розвитку Представництва Міжнародної організації А21 в Україні, понад 10 років зай­мається проблемою торгівлі людьми. Вона розповіла про важливість бути уважними й відважними, щоб подолати рабство у XXI столітті.

sf9

«27 мільйонів людей на сьогодні перебувають у рабстві. Лише 1 % з них вдається врятувати. Торгівля людьми – кримінальний бізнес, який розвивається найшвидше. Щороку вона приносить 150 млрд доларів тим, хто цим займається. В Україні 160 тисяч осіб потерпіли від торгівлі людьми за роки незалежності. Близько половини з них – чоловіки. 16 % мають вищу освіту. 12 років – середній вік потерпілого від торгівлі людьми у світі. Кожні 30 секунд ще одна людина потрапляє до пастки рабства. Сьогодні у світі більше рабів, ніж коли-небудь в історії людства.

Ви скажете, що я можу зробити? 27 мільйонів, а я одна людина. Я розповім вам. Нам потрібно бути відважними.

Усіх цих 160 тисяч українців об’єднує надія на те, що знайдуться небайдужі, які допоможуть. Надія на те, що лікар в лікарні помітить, що за мене постійно говорить сутенер, який назвався моїм братом. Чи в аеропорту на паспортному контролі хтось зауважить, що мій паспорт подає інша людина, яка міцно тримає мене за руку.

Нам потрібне не просто співчуття, а відвага. Відвага, щоб подивитися за межі нашої реальності, подивитися на суспільство іншими очима».

Юлія Саченко радить конкретні кроки, доступні кожному, які дозволять подолати рабство у ХХІ столітті: повідомляти про торгівлю людьми близьким і знайомим, бути свідомими покупцями, перевіряти, як працюють виробники, допомагати потерпілим, бути уважними і небайдужими.

Не грати, а приймати свої відчуття

Про те, як знайти себе та бути собою розповіла Анна Пет­рова – засновниця та генеральна директорка StartupUkraine, засновниця SelfmadeWomanCommunity, авторка конференції Enterpreholic! та бізнес табору MadeinUkraine.

sf8

«Сучасна жінка – це жінка, яка створює себе сама, яка не чекає від спільноти підтримки, розвиває себе, свої таланти, для якої чоловік це партнер, а не інструмент досягнення цілей, не ціль всього життя, жінка, яка створює сім’ю, а не виходить заміж, бо так треба, живе своїми бажаннями, цілями і мріями, бере відповідальність за своє життя, живе власним життям.

Що таке власне життя? Це життя, яке ви створюєте самі.

Що таке бути собою? В першу чергу це знайти свою роль, виконувати свою місію.

Ви не зможете бути собою, поки не приймете себе такими, якими ви є.

Знайти себе можна, лише задаючи собі питання. Кожен повинен запитати себе: чого я хочу в цьому житті? І не менш важливо відверто відповідати собі на ці питання.

Бути собою – не означає бути весь час однаковим. Бути собою означає бути різним залежно від ситуації і того, що ти відчуваєш. Не грати, а приймати свої відчуття і не боятися їх. Бути собою – це йти шляхом, який підказує серце, довіряти собі. Бути собою – бути щасливим.

І пам’ятайте, ви цінні вже тому, що ви є в цьому світі».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.