Без категорії

депутатський кримінал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Служба безпеки України оприлюднила дані, які підтверджують причетність народних депутатів від БЮТ і Партії регіонів до фактів корупції і злочинної діяльності окремих кримінальних груп.• 1) На Вашу думку, чи є правдивими ці звинувачення?• 2) Чи є у нашій владі, зокрема у Верховній Раді, люди не пов’язані із корупційними і злочинними діяннями? Чи можете Ви назвати хоча б одного кришталево-чистого депутата?• 3) Чим закінчиться діяння СБУ із депутатами?

Зіновій Шкутяк,  народний депутат, ракція НУ-НС:

1. Я не можу на відповісти на питання — правдиві ці звинувачення чи ні, сьогодні була доповідь прокурора. Він в якихось моментах каже, що продовжується перевірка, в якихось каже, що вони не мають ніяких даних. На це питання відповісти не можу, бо на це питання має відповісти Генеральна прокуратура, а вона поки що одні слова говорить, більше нічого

2. Я вважаю, що абсолютна більшість людей у Верховній Раді не пов’язана з жод­ними корупційними діями. Назвати когось одного не можу, бо одного назву, а 400 не назву.

3. Почекаємо, побачимо, чим це все закінчиться.

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

1. Я думаю, що ці звинувачення правдиві. Ніхто в Україні не вірить в чесність народних депутатів. Тобто, всі вважають, що в депутати ідуть якраз для того, щоб займатися корупцією і прикривати якісь незаконні бізнесові дії.

2. Я думаю, людей, не пов’язаних з корупційними чи злочинними діями, у Верховній Раді нема. Такої людини я назвати не можу. З іншого боку — корупцію треба розрізняти. Є добра і є погана корупція. Погана — це та корупція, якою займаються народні депутати, урядовці. Це та коруп­ція, яка обмежує наші свободи і стримує розвиток української економіки, малого і середнього бізнесу. А добра корупція — це та, завдяки якій ми можемо виживати, не сідати в тюрму, в якихось справах відкупитися від міліціонерів, вирішувати якісь справи, які інакшим чином не були б вирішені. Тобто, безкорупційне суспільство європейського зразка так само антилюдське, як корумповане суспільство, я думаю, що Україні треба тримати баланс і зовсім без корупції теж було б погано.

3. Ці діяння нічим не закінчаться. Безсумнівно, в нас демократична країна, і всі суди беруть гроші. Кілька суддів різного рівня піднімуть на десяток, другий тисяч доларів.

Ігор Зварич, народний депутат V скликання:

1. Якщо говорити з юридичної точки зору, то постановка питання некоректна.

2. Я не задумував­ся над тим, чи є у Верховній Раді не пов’язані з корупцією та злочинними діями депутати, з одної простої причини. Корупція — зловживання чи інші протиправ­ні діяння з бюджетними коштами і майном. Я не бачу, щоби народний депутат мав стосунок до бюджетних коштів і майна, тому сама постановка питання про корупцію народного депутата пов’язана виключно з доведеними фактами його участі в протиправних діях щодо бюджетних коштів. Що ж до злочинної діяльності, то я можу стверджувати, що жоден народний депутат не причетний до злочинної діяльності, якщо суд скаже інше — то я скажу, що так, саме цей чи той. Це неправильна постановка питання тими, хто оприлюднює так звані факти. Тільки після рішення суду людину можна назвати злочинцем чи корупціонером.

3. Я не знаю, чим це закінчиться, я знаю, чим би мало закінчитися — подання тих документів чи зібраних матеріалів в Генеральну прокуратуру, не оприлюдненням, не виступами, не коментарями. СБУ — служ­ба така — вона має бути тихенькою, а не аж занадто публічною.

Євген Золотарьов,
член політради Партії вільних демократів:

1. Я думаю, що ці звинувачення можуть бути правдивими, хоча це частина звинувачень, які є в розпорядженні СБУ. Звичайно, застосовуються ці звинувачення згідно з політичними міркуваннями, і пан Наливайченко є дуже перспективним політиком, який в разі авторитаризму на чолі з паном Ющенком, а зараз всі говорять про те, що його не уникнути, буде дуже важливим і необхідним інструментом цієї політичної системи.

2. Я не є людиною, перед якою ці люди сповідуються, але теоретично я можу собі уявити, що кілька таких депутатів у Верховній Раді є. Депутати, яких фінансують напряму їх політичні вожді і які не мають свого власного інтересу в подібних схемах. Які так чи інакше є політичними корупціонерами. Я думаю, що винятків з цього правила нема. Хіба що Вакарчук, але він, на жаль чи на щастя, вже не депутат.

3. Я думаю, що на цьому етапі закінчиться нічим, але на етапі, коли дійсно відбудеться перехід до якихось авторитарних реформ управління, то будуть потрібні жертви, будуть потрібні показові процеси. Свої погані хлопці, які мають бути покарані авторитарним правителем, звичайно з’являться. Просто зараз важко прогнозувати, які саме це будуть прізвища.

Василь Марчук, політолог, м.Івано-Франківськ:

1. Щодо того, чи є ці звинувачення правдивим, то завжди в таких випадках треба, щоб докази подали дві сторони. З одного боку — СБУ, а з другого — ті люди, яких обвинувачують. Я думаю, що тільки суд може встановити істину.

2. Можу назвати такого народного депутати — Клименко Олександр Іванович, фракція НУ-НС.

3. Я думаю, що якби ці діяння закінчилися судом, то ми би могли говорити про те, що у нас правова держава, але в мене є дуже великі сумніви. Бо, як правило, такі речі як оприлюднення фактів, ніколи не доходять до суду, і це говорить про незрілість нас як правової держави. І в значній мірі це дуже часто бувають політичні замовлення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.