Без категорії

Зовнішнє незалежне оцінювання: бути чи не бути?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В інтерв’ю каналу ICTV Юлія Тимошенко заявила, що у разі виявлення неналежної підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання тестування може бути відмінено. Прем’єр-міністр наголосила, що не задоволена тим, як країна підготовлена до тестування.Президент В.?Ющенко в той же час висловив своє здивування з приводу того, що за день до тестування випускників уряд почав з’ясовувати стан готовності до його проведення.З проханням висловити свою позицію з приводу освітніх баталій в країні кореспонденти газети «Репортер» звернулися до провідних українських освітян, політиків та політологів. Респонденти відповіли на такі запитання:• 1. Чи доцільним є зовнішнє незалежне оцінювання і тестування зокрема чи їх все?таки варто відмінити?• 2. Що робити за таких умов тим, хто вже здав свій перший тест?• 3. Як Ви вважаєте, чи потрібно політизувати дане питання? 

 

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. Я — прихильник старої радянської системи шкільної освіти, вважаю, що вона була «сносна». Перед нею була суто гімназична, завдяки якій середній учень виходив з гімназії зі знанням трьох живих і двох мертвих мов. Тому я думаю, що треба відміняти тести і повертатися хай не до старої гімназичної, а до радянської системи.

2. Вважати це ще одним уроком.

3. Питання це не варто політизувати, але українська практика показує, що політизувати можна все і розпочати війну з будь-якого приводу, тобто можна воювати як щодо постачання газу, так і з приводу шкільних тестів, причому не менш запекло».

Богдан Томенчук,
директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти:

«1. Звичайно, потрібні тести, можливо не стільки тести, як зовнішнє незалежне оцінювання якості знань.

2. Тестування ніхто вже не відмінить, і вступ до вищих навчальних закладів буде проводитись за тими правилами, які задекларовані Міністерством освіти. Це безповоротно.

3. Не слід політизувати це питання. В будь-якій політизації завжди присутні корпоративні інтереси».

Юрій Шведа, політолог, м. Львів:

«1. Я впевнений, що тести потрібні. Це одне із небагатьох рішень за останній час, яке прийнято і фактично змінює ту систему відносин, яка склалася при вступі до вищих учбових закладів. Це європейська система оцінювання знань студентів.

2. Я сподіваюсь, що назад вже дороги немає. Якщо люди вже здали тести згідно з цією системою, відповідно оцінювання й зарахування до вищих учбових закладів здійснюватиметься за цією ж системою. Я просто до кінця не можу зрозуміти, як можна робити подібні заяви перед самим початком тестування. Ясна річ, це викличе неабиякий резонанс у тих людей (а їх близько півмільйона), які здавали ці тести, вони будуть зайвий раз напружуватися і нервувати.

3. Я думаю, це питання не треба політизувати. До нього слід підійти чисто технологічно з точки зору інтересів держави і тих людей, які вчаться й хочуть здобути якісну та ефективну освіту. У цьому і в усіх інших питаннях треба виходити з національних інтересів, які стосуються всіх громадян, а не політичних амбіцій. На жаль, на сьогоднішній день так не є».

Василь Марчук, політолог, м. Івано-Франківськ:

«1. Тести потрібні. Не хочу коментувати прем’єр-міністра, але думаю, що Юлія Тимошенко, очолюючи виконавчу службу і маючи такі ідеї, повинна була їх вносити хоча б на початку календарного року. Але я згідний, що є багато недоречностей у самому тестуванні, особливо в тому, що стосується змістового наповнення питань і завдань, які є у тестуванні, тому що трапляються помилки. Безумовно, це діє не на користь влади. Всі «ніби правильні» відповіді мають бути в Інтернеті, і кожен абітурієнт може перевірити сам себе або звернутися з апеляцією. Вчора повідомили, що тестування пройшло організовано, принаймні на території нашої області. Було багато зроблено в інформаційному плані, проблема добре висвітлена засобами масової інформації.

Думаю, в наступні роки тестування не варто відмінювати. Треба наповнювати змістову сторону і залучати більш кваліфікованих фахівців. Дуже багато помилок у завданнях, особливо з історії та української мови.

2. Тим, хто вже здав свій перший тест, раджу перевіряти самих себе і готуватися в разі потреби до апеляції та до наступного тесту.

3. Не варто вдаватися до політизації тестування. Європа і весь світ уже давно працює за цією системою. Хто б що не казав, але це крок до подолання корупції в державі, незважаючи на деякі суперечності у формі та організації самого тестування».

Тарас Возняк, політолог, м. Львів:

«1. Потрібно ще добре все налагодити. Можливо, тестування не зле пройшло й цього разу.

2. Ніякої відміни тестів не буде. Це все пустопорожні політичні спекуляції, чергова спроба видати по тисячі гривень усім і тим самим купити голоси виборців.

3. Ні в якому разі не потрібно політизувати це питання, але, на жаль, його вже політизували».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.