Цього вівторка відбулося спільне засідання колегії Івано-Франківської ОДА та Ради з питань соціально-економічного розвитку регіону. Людей зібралося чимало – весь актовий зал Білого будинку був переповнений. На порядок денний винесли близько десятка питань. І як заявив голова ОДА Михайло Вишиванюк, «у нас тут фракцій немає, як у певних радах, то все пройдемо оперативно».
Один із перших наказів губернатора на цьому засіданні був доволі несподіваним. «Ніяких віників, – сказав Вишиванюк. – То я про квіти. Якщо в людини день народження, то хай бере відгул і святкує вдома. А якщо побачу, що хтось святкує у своєму кабінеті, то він його одразу ж і звільнить». Певно, у стінах ОДА перед тим був відповідний прецедент…
«Наступне, – продовжив голова ОДА. – 27 травня у Львові відбудеться семінар по впровадженню інноваційно-інвестиційних систем в області. Будуть там і президент, і прем’єр. Тож за два-три дні, хто має такі проекти, – здати в управління економіки. Аби ми могли гідно представити область на цьому семінарі».
Крім того, за словами Михайла Вишиванюка, у червні на Прикарпаття приїде група зі Швейцарії, яку в основному цікавить туризм. Їх повезуть дивитися Дністровський каньйон. На цей раз наказ отримали чотири лісових господарства – «по чотири плавучі плоти на річку, аби вони бачили, що туристи у нас є».
Наступні розпорядження стосувалися будівництва. «У категоричній формі рекомендую, щоби всі будівельні роботи в області виконувалися нашими будівельниками, – наголосив Вишиванюк. – Що ж нам вірмени треба, аби дороги ремонтувати?! Треба закрити цю лавочку з дерибану бюджету».
Першим доповідачем на засіданні став Олег Ткач, начальник головного управління економіки ОДА. Йому першому і дісталося. Мова зайшлася про інвестиційний клімат у регіоні, а конкретніше – про департамент, який мав би спростити процедуру отримання дозвільних документів для бізнесу. «Чи він створений?» – поцікавився у Ткача Михайло Вишиванюк. Той доволі невпевнено відповів, що департаменту немає, але є відділ. Щось схоже вимальовувалося і з інвестиційними проектами. «Скільки є готових проектів, які чекають інвестора?» – знову запитав Вишиванюк. «У нас їх ціла база», – так само невпевнено відповів Ткач. «От у суботу будемо розглядати ту вашу базу», – пообіцяв губернатор.
Наступним доповідав Микола Сухолиткий, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА. Йшлося про забезпечення бюджетних установ продуктами харчування. І тут поцікавився губернатор: де ж ці самі бюджетні установи купують харчі. Йому відповіла Любов Костів, начальник головного фінансового управління ОДА. «Освіта переважно купує наші продукти, а медицина – з інших регіонів», – сказала вона. В результаті вони отримали чергове розпорядження: всі продукти для бюджетних установ – купувати від наших виробників. «Нехай хтось попробує купити імпортну продукцію хоч на копійку», – пригрозив губернатор.
Виступ Любомира Малофія, начальника головного управління охорони здоров’я ОДА, про програму протиракової боротьби, також приніс свої плоди. Малофій пожалівся – не вистачає рентген-апаратів у районах. Для прикладу, в амбулаторіях Городенківського, Рогатинського, Тисменицького, в Косові та Верховині. Про те, що рентген-апарат поламався і в них, поскаржився головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир Романчук. Рішення було таким – «за 2 млн. грн з бюджету розвитку взяти чотири апарати в лізинг». Все.
Отже. Три години. Виступили всі, хто мав це зробити. Всі отримали. Хтось у плюсі, а хтось – у мінусі. Ще б виконання не забарилося…
Comments are closed.