Без категорії

Запитай у влади (28.01.2010)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Христина Антонюк, пенсіонер:— В інструкціях до електроприладів і навіть телевізійних антен написано, що електричні прилади не можна утилізувати разом зі звичайним сміттям. Економні лампи теж, здається, не можна викидати до загальних сміттєбаків. Отже, мають бути спеціально відведені для цього місця. Чи є в нас відповідні пункти збору, куди можна приносити зіпсуті антени, інші електричні прилади.Андрій Троценко, начальник обласного управління екології:— Треба звернутися офіційно до комунального підприємства на території району, де жінка проживає. Там розкажуть, які умови утилізації того чи іншого виду сміття. У них також є допуски зі списком переліків, якого типу сміття вони приймають. Якщо жінка мешкає в Івано-Франківську, то в цьому випадку — це «Івано-Франківськводоекотехпром».

Микола Калайда, заступник начальника КП «Водоекотехпром»:
– Ми таких послуг не надаємо. Втім, наше підприємство теж має таку проблему. Тому доводиться вивозити сміття до Львова.

Олександр Дерев’янко, заступник міського голови:
— За законом, місто мало б утримувати такі підприємства. Втім, у нас на території небезпечні забруднюючі речовини утилізує лише «Промприлад». Але виключно те, що виробляє сам завод. Має бути організований пункт прийому, туди має поступати таке сміття. Із цим питанням у міськраді поки що не вирішено. Утворення такого підприємства й економічно дуже складно. За часів СРСР підприємство з утилізації було у Львові. Були й пункти для прийому таких приладів. Сьогодні це ніби в компетенції міських рад, але наразі це питання відкрите, бо нічого не продумано.

Від редакції: Пані Христино, на жаль, результат нашого невеличкого опитування виявився геть невтішним — викидати електроприлади з іншим непотребом не можна, а спеціальних місць для цього наразі влада не пропонує. Несіть у міськвиконком.