Без категорії

Запитай у влади (09.04.2009)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Галина Семенівна, пенсіонер:— Я знаю, що в Україні існують нормативи охорони навколишнього середовища та комунальної гігієни щодо розташування та облаштування смітників. Тобто, має бути спеціально підготовлений та облаштований майданчик, має бути витримана певна відстань від житлових будинків. Якими є ці нормативи у нашому місті, як вони дотримуються?Світлана Лосюк, заступник головного архітектора міста Івано-Франківська:— Майданчики для сміттєзбірників загального користування слід розміщувати не ближче 20 метрів від стін житлового будинку та не далі 100 метрів від найвіддаленішого входу у житловий будинок. До майданчиків слід передбачати під’їзди. Це все написано в нормативному документі «Державні будівельні норми України. Планування та забудова міських та сільських поселень ДБН 360?92».

Ярослав Васильович, пенсіонер:

— Я купив заморожену рибу в супермаркеті «Велика Кишеня». Її вага становила 478 грамів. Прийшов додому, розморозив та знову зважив. Виявилось, що сама риба важить 300 грамів. До кого мені звернутися, та хто зможе мені допомогти у цій проблемі?

Володимир Соколовський, заступник директора ДП «Івано-Франківськстандартметрологія»:

— Льоду, тобто води в туші риби, за стандартом, має бути 4 % від загальної маси. Ми, згідно з постановою Кабміну, маємо право перевіряти тільки виробників продукції. Тобто, якби це була безпосередньо скарга на виробника, тоді це — в нашій компетенції. А в цій ситуації покупцеві потрібно звернутися в управління захисту прав споживачів.

Володимир Монастирецький, заступник начальника управління у справах захисту споживачів в Івано-Франківській області:

— За законом споживач мав би перш за все звернутися до підприємця. У цьому випадку — до директора магазину. Якщо питання не вирішується, то потрібно звертатися до нас. Пишіть заяву, ми її розглянемо, визначаємо, чи є підстава направлення її до держспоживстандарту.

Якщо все гаразд, то заява надходить до них та розглядається протягом семи днів згідно із законом «Про основні засади державного нагляду контролю у сфері господарської діяльності». Після отримання від них згоди наші працівники йдуть на перевірку, беруть зразки продукту, який купив споживач. Якщо факти підтверджуються, ми накладаємо адміністративну або адміністративно-господарську санкцію на підприємця чи на юридичну особу (власника). Він зобов’язаний відшкодувати споживачеві завдану шкоду, яка викладена в заяві.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.