Газета «Репортер» вирішила запитати у відомих політиків та політологів як минулий рік вплинув на міжнародний імідж України:• 1. У політиці• 2. В економіці• 3. В культурі, спорті
Кость Бондаренко, політолог, м. Львів:
«1. Минулий рік для іміджу України в політиці був виключно негативним. Таке враження, що Україна — це країна, в якій кожен політик може проводити свою зовнішню політику і має свої зовнішні інтереси.
2. Економічна криза говорить сама за себе. Україна стала державою, яка найбільше постраждала в Європі і у світі від її наслідків.
3. В культурі та спорті трохи більше здобутків. Українці стали другими на Євробаченні. Українці не погано виступили на великих спортивних змаганнях, які відбулися минулого року, це Олімпійські та Паралімпійські ігри. Україна відстояла право проводити Євро-2012. Тобто це єдина сфера, в якій Україна змогла показати прогрес».
Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:
«1. Минулий рік дуже мало вплинув на міжнародний рівень України, тому що Україна була малопомітною в світі. В світі помічають тільки ті народи, які проявляють силу або становлять проблему. Скажімо, албанців Європа любить, обласкує їх і їм допомагає, тому що албанці — проблемні. А українців Європа не любить, не помічає, ними нехтує, тому що українці — безпроблемні. Але зараз нарешті ця ситуація виправляється, позаяк Україна становить серйозну проблему щодо транзиту російського газу до Європи. Я думаю, що нас почнуть більше любити, до нас будуть більше приїжджати, перед нами будуть більше запобігати та обласкувати нас. Отже, цей рік буде кращим, ніж попередні, а попередній не вплинув ніяк, про нас почали вже забувати потрохи.
2. В економічному плані імідж погіршився, тому що на тлі загальної фінансової кризи Україна показала, що вона є однією з найбільш нещасних країн. Цифри падіння в нас значно перевершують ті, які є у всіх наших сусідів. Всім зрозуміло, що економічними справами з нами краще не займатися.
3. Культурного іміджу України немає зараз жодного. Від нуля ми не відійшли ні в мінус, ні в плюс. А щодо спорту, то я не компетентний, не люблю спорт, не займаюся спортом. Вважаю, що сало — сила, спорт — могила».
Ігор Зварич, народний депутат V скликання, Партія Регіонів:
«1. Я думаю, що минулий рік погано вплинув на міжнародний імідж України. Що доброго було такого, що можна навести як приклад? Якщо коротко, то, як на мене, минулий рік авторитету міжнародному іміджу України, на жаль, не приніс.
2. Що стосується економіки, знову ж таки, ми втрапили в ситуацію, в якій не були з початків незалежності, що стосується падіння обсягів виробництва, що стосується безпорадності у врегулюванні фінансової кризи, яка в нас чомусь перетворилася у фінансово?економічну. На жаль, і тут нема чим похвалитися.
3. В культурі та спорті ми найталановитіший народ. Маємо за минулий рік і перемоги Кличка, і паралімпійців, і олімпійців. Всюди, де в нас не втручається негативно держава, не в плані держава як така, а в плані політичних сил, які сьогодні очолюють державотворчі процеси, в нас дуже все добре. Я не можу якихось провалів назвати саме в цих сферах. Ті політичні сили, які сьогодні здійснюють виконавчу владу, на жаль, не здатні зробити нічого, щоб підняти міжнародний імідж нашої держави, і більше того — навіть внутрішню ситуацію в ній зробити такою, щоб вона задовольняла населення».
Роман Ткач, народний депутат України, фракція НУ-НС:
«1. Я не зроблю новини, якщо скажу, що минулий рік вплинув на імідж України в політиці негативно. Найгірше те, що будь-яка суперечка на найвищому політичному рівні має проходити не публічно. Скандалів є багато, в тій самій Польщі приблизно така ж сама ситуація як і в нас — Президент із Прем’єром мають багато різних поглядів. Але все?таки суперечки проходить за зачиненими дверима і суспільство, тим більше світ, про це не знають. В нас все відбувалося з точністю до навпаки. І результат — погіршення іміджу держави як сучасної та демократичної.
2. В принципі в економічній сфері все так само. Про економічну кризу в світі говорили не в жовтні, як у нас, а в тій чи іншій мірі говорили уже цілий рік. На жаль, наші політики чи не бачили, чи не хотіли цього бачити. І вся осінь та початок зими пройшли в публічних розмовах, що якісь кризи є і так далі. Але не було запропоновано якихось реальних кроків щодо пропозицій шляхів виходу з цієї кризи.
Я вважаю, що у багатьох питаннях Україна не готова до того, щоб зустріти кризу і почати з неї виходити. Хоча є інший момент, скажу, що в багатьох секторах економіки ми маємо перевагу над іншими країнами. Для прикладу візьмемо сільське господарство. У світі вже заговорили про голод, про продовольчу кризу. І я думаю, що одним із секторів економіки, який би міг дати Україні поштовх для розвитку, могло би стати сільське господарство. На жаль, в силу багатьох причин, нам не вдалося зробити базу для того, щоб сільське господарство розвивалося. Те саме стосується і дорожнього будівництва, і енергозбереження.
3. Щодо спорту та культури, то на відміну від двох попередніх, Україна тут має кращий імідж. В першу чергу завдяки успіху наших олімпійців та паралімпійців. Ми показали, що ми є здорова нація, нація, яка розвивається і яка має своє майбуття. Те саме і в плані культурному, для прикладу, друге місце Ані Лорак на Євробаченні. Це також презентація українців як нації здорової і тієї, яка може себе пропагувати. Я думаю, що в цьому напрямі, коли держава не змогла себе показати, то суспільство, громадяни її гідно презентували».
Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ:
«1. Щодо впливу минулого року на політичний імідж України, то необдумані рішення українських політиків призвели до того, що на міжнародній арені, не тільки в Росії, але й в Європі ми втратили свій імідж.
2. Аналогічна ситуація і в економіці, на превеликий жаль, зараз економіка повністю зв’язана з політикою. Таке суспільство зараз наступило, і так світ зараз діє, це американські технології, які ми перейняли. Дуже жаль, що ми пішли цим шляхом, бо в попередні роки вже було напрацьовано так, що імідж України і світовий, і в Європі, і між країнами СНД, був налагоджений.
3. В культурі та спорті ми бачимо, що Україна зараз не має тих масштабів, що мала. Є прекрасний приклад Білорусі, яка сьогодні має 48 льодових майданчиків. Ми бачимо як масовий спорт розвивається в інших країнах. На превеликий жаль, в Україні спорт — це бізнес. Є футбол, є Клички, на цьому все закінчується в більшості. Є здвиги, але все побудовано на грошах, на бізнесі. Я думаю, спорт має стати масовим, і тоді діти на уроках фізкультури не будуть помирати».
Comments are closed.