Без категорії

Вітренко очолить опозиційний Уряд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прогресивна соціалістична партія України, партія Київська Русь і Партія відродження українського села створили альтернативний опозиційний Кабінет Міністрів на чолі з Наталією Вітренко. Новоствореним «урядом» запропоновано низку заходів з розвитку України та виходу її з економічної кризи.Тому ми звернулися до відомих політиків та політологів із такими запитаннями:• 1) Для чого, на Вашу думку, створюються опозиційні Уряди і чи потрібні вони взагалі?• 2) Як Ви думаєте, чим опозиційний уряд може допомогти чи зашкодити репутації чинного Уряду?• 3) Яку мету переслідує Вітренко у цьому випадку?

Євген Золотарьов, член політради Партії вільних демократів:

1. Я чув, що існує якийсь опозиційний Уряд на чолі з Януковичем. Але оскільки наша опозиція достатньо квола, то відповідно і діяльність цього уряду була малопомітною. Створенням ще одного альтернативного Уряду має на меті те саме, що мали на меті ті люди, які створювали тіньовий альтернативний уряд Януковича.

2. Опозиційний Уряд мало повинен думати про репутацію, тим більше чинного Уряду. Спрямовуючи увагу громадян на прорахунки чинного уряду, відповідно чинний уряд має реагувати на критику для того, щоб підтримка громадян, в тому числі електоральна не знизилася. Це найважливіша функція цього інструменту.

3. Це безпосередньо річ необхідна самій Наталії Вітренко. Коли вона стала пропадати з екранів телевізора, вона стала вже зовсім маргінальною постаттю і мабуть справи із фінансуванням з Москви склалися теж не найкращим чином. Це зайвий привід привернути увагу до себе, покращити фінансування партії, якимось чином задовольнити свої особисті потреби. А навряд чи ми почуємо про якісь голосні ініціативи з боку уже другого опозиційного уряду.

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство:

1. Взагалі у світі опозиційний уряд створюється для того, щоб давати альтернативу критикувати дії чинного Уряду і пропонувати альтернативу. В разі зміни влади, опозиційний Уряд одразу стає чинним. В наших умовах їх треба створювати з метою пропаганди, щоби показувати, що кадри є — і от є ким замінити чинну владу. Уряд на чолі з Наталею Михайлівною Вітренко — це хороший пропагандистський крок.

2. Ні допомогти, ні зашкодити не може, тому що криза падіння життєвого рівня і купівельної спроможності населення більше шкодить репутації Уряду, ніж будь-яка контрурядова пропаганда. Крім того, на знищення репутації діючого Уряду працюють Президент, Нацбанк, Служба Безпеки України, Фонд Держмайна. Тому з ними конкурувати ніякий тіньовий Уряд не зможе.

3. Нагадати про існування Прогресивно?соціалістичної партії, і позаяк діяльність будується переважно на критиці, то потрібно показати, що існує якась позитивна програма. І цієї позитивної програми навіть вистачило на створення тіньового Уряду.

Юрій Якименко, директор політико-правових програм Центру Разумкова:

1. Є сенс створювати опозиційний уряд, коли партія дійсно перебуває власне в парламенті і знаходиться в опозиції, тобто не є учасником правлячої коаліції. За цією моделлю, коли парламент чітко ділиться на дві частини: владну коаліцію і опозиційну частину. Існування опозиційного уряду є доцільним з тієї точки зору, що, по?перше, це є можливість презентувати альтернативні напрями державної політики, які пропонує власне офіційний уряд, тобто правлячий. А, по?друге, це є підготовка тієї альтернативної команди управлінської, яка може замістити офіційний уряд в разі зміни ситуації і переформатування коаліції чи приходу до влади відповідної політичної сили через нові вибори. Вимог, коли певні політичні сили не представлені взагалі у парламенті і не можуть сподіватися на те, щоб замістити діючий уряд і діючу коаліцію, скоріше такі кроки робляться з метою популяризації власне політичних сил.

2. Нічим не може зашкодити репутації чинного уряду, тому що результати діяльності чинного Уряду оцінюють пересічні громадяни на своєму поточному соціально-економічному становищі. Допомогти може в плані продукування певних ідей, скажімо, які могли б бути взяті на озброєння чинним урядом, якщо вони сумісні з точки зору ідеології підходів вирішення тих чи інших питань. Опозиційний уряд може допомогти, якщо він реально розраховує на те, що його підходи, які він пропонує, є придатними до практичного використання.

3. Це привернення уваги до своєї політичної сили, до своїх політичних сателітів, власне до себе, як до політика, з метою підвищення власного рейтингу, рівня підтримки в суспільстві. Очевидно, в розрахунку на можливість проведення позачергових парламентських виборів в певний проміжок часу в наступному році.

Михайло Стула, голова обкому Комуністичної партії України:

1. Якщо в загальному, то повинні бути створені опозиційні уряди, щоб підштовхувати діючий уряд до роботи. Але ці сили, які ви назвали, навряд чи мають політичні, економічні чи промислово?виробничі кадри, які би могли очолити безпосередньо цей уряд. Я думаю, що це популізм Наталії Вітренко і не більше, а в загальному потрібно створювати опозиційні уряди на базі людей, які знають, як вести економіку та політику держави та працювати у міжнародних відносинах.

2. Якщо будуть співпрацювати — нічим. Опозиційний уряд має не підмінювати діючий уряд, а підштовхувати його на ті економічні програмні цілі, які будуть сприяти розвитку держави.

3. Це передвиборний популізм і не більше.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.