Без категорії

Україну звинуватили у геноциді

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент самопроголошеної республіки Південна Осетія Едуард Кокойти назвав США, Україну та Ізраїль відповідальними за геноцид осетинського народу, оскільки ці країни продовжують продавати зброю Грузії. Говорячи про висвітлення торішнього серпневого конфлікту в ЗМІ, Кокойти заявив, що проти республіки була здійснена не просто військова, а ще й інформаційна агресія.Нагадаємо, наразі лише Росія повністю визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії. Потім це зробила Нікарагуа, але відклала встановлення прямих дипломатичних відносин, пославшись на те, що обом республікам потрібен час для внутрішньої організації.Із цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів із такими запитаннями:1. Як такі заяви вплинуть на міжнародний імідж України?2. Якою, на вашу думку, може бути подальша доля Південної Осетії?

Михайло Стула, перший секретар Івано-франківського обкому КПУ:

1. Кокойти правду сказав. Ніхто не заперечує, що дехто з наших політичних сил або угруповань брав участь у воєнних діях у Грузії. Ніхто не заперечує того, що наші ЗМІ постійно це питання розкручували. Думаю, що Україні не треба було втручатися в ці питання і з однієї, і з іншої сторони. На імідж України це вплине явно негативно.
2. Гадаю, Південна Осетія стане незалежною державою, на що і заслуговує. Проте сподіваюся, що там трохи розумніший народ, тому дружба із сусідами має бути. Прийде час, і в Осетії будуть нормальні відносини і з Росією, і з іншими.
 
Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:
1. На міжнародний імідж України такі заяви ніяк не вплинуть, позаяк не існує міжнародних санкцій проти Грузії. Тобто Україна на законних підставах може торгувати зброєю з Грузією, як і будь-яка інша країна. До речі, Україна значно більше продає елементів до зброї і самої зброї у Російську Федерацію, ніж у Грузію. А відповідно можемо припустити, що якась частина тієї української зброї потрапляє і в Південну Осетію через дружню Росію.
2. Думаю, що врешті-решт Південна Осетія з’єднається з Грузією. Справа в тому, що ми і росіяни звикли міряти історію роками, максимум — десятками років. Але є давні народи, що міряють історію століттями, інколи навіть тисячоліттями. Грузинський народ виник за тисячу років до появи на історичній сцені російського народу і зникне з історичної сцени після зникнення російського народу. Саме грузинські історики будуть писати, що був такий російський народ і таке інше. Думаю, грузини своє візьмуть. Кажуть, що «рожденный ползать летать не может. Но так далеко заползет, что фиг долетишь». Грузини таки доповзуть.
 
Ігор Зварич, народний депутат V скликання:
1. Краще би таких заяв не було. Контрак-ти з Грузією були раніше, ембарго не оголошене. Тому припиняти поставки неможливо. Є довготривалі договори, які в односторонньому порядку розірвати неможливо. Таким чином, ця робота продовжується згідно з міжнародними правилами. А посилання на Ізраїль, Україну та Америку — швидше популістське, ніж об’єктивне. Тому на імідж держави навряд чи вплине.
2. Складно сказати, бо державотворення — питання не одного дня. Знаємо, як складно відбуваються процеси навколо Косово. Думаю, що першопочат-
ково щодо однієї й іншої республіки державами-сателітами були зроблені помилкові кроки, що тільки роздмухали джерело протистоянь, яке жевріло. Зараз це буде набувати перманентного розгорання. Тому доля буде залежати від багатьох обставин, політичного, геополітичного, різного характеру. Певно, не зможу сьогодні передбачити якою буде ситуація далі.
 
Тарас Возняк, політолог, м. Львів:
1. Ніяк. Це — маріонеткове утворення, практично ніким не визнане, так і завершить своє існування в незрозумілий спосіб. Політичні гравці мають свої переконання. А їхні зауваження, заяви, практично ні на що не впливають.
2. Думаю буде печально, бо вони є заручниками в чужій грі.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.