Микола Волков У суботу, 4 квітня, у манежі івано-франківського коледжу фізвиховання відбувся ІІ чемпіонат Європи з карате кйокушінкай серед чоловіків та жінок. На змаганнях, окрім України, були представлені ще дев’ять країн: Греція, Румунія, Угорщина, Бельгія, Іспанія, Білорусь, Казахстан, Грузія.
12 мільйонів каратистів
Історія кйокушінкай карате порівняно недовга. Заснував його Сосай Ояма Масутатсу (1923?1994), і сьогодні на цього японського майстра рівняються усі каратисти світу. Міжнародна організація була створена в 1964 році. З того часу це бойове мистецтво зазнало феноменального розвитку у всьому світі. Близько 12 мільйонів спортсменів у 123 країнах займаються кйокушінкай. Такого успіху не має жодна інша школа карате. З 1975 року проводяться чемпіонати світу. Першості відбуваються за олімпійським принципом раз на чотири роки.
Україну до сім’ї Кйокушін прийняли у 1990 році, коли вперше до Києва приїхали 22 японських бійці. І ось минулого року в Румунії відбувся перший чемпіонат Європи. Честь провести в себе другу першість Старого Світу доручили Івано-Франківську.
Спортивні події такого рівня в обласному центрі Прикарпаття бувають нечасто. До того ж, у нинішніх змаганнях взяли участь і жінки — у трьох вагових категоріях. Для такого виду спорту це не є типовим, і це надало чемпіонату додаткової інтриги.
Ніколи не здаватися
Крім учасників змагань, до Івано-Франківська приїхали високі гості з батьківщини карате — Японії. Серед них був і генеральний директор всеяпонського об’єднання Кйокушін — Шіхан Шігеру Табата, учень засновника цієї школи карате. Він розповів «Репортеру» історію свого приходу в карате: «Коли мені було 17, Сосай Масутатсу набирав у свою школу 12 учнів. Але, щоб до нього потрапити, необхідно було пройти іспит з-поміж двохсот бажаючих. Коли це сталося, учитель сказав, що я для нього став як син». Цей момент для пана Шігеру залишився найсильнішим у житті.
Як каже Шіхан Табата, основне для того, хто займається карате — наполегливість, ввічливість та толерантність. Головний принцип — ніколи не здаватися.
Традиції переможців
Чемпіонат проводився за правилами повного контакту, які розробив сам Сосай Сасутатсу Ояма. У цьому спорті дуже ціняться традиції. Один поєдинок судять аж п’ять арбітрів (один у центрі татамі, чотири — по його кутах). Усі команди та вигуки судді — виключно японською мовою.
Секретар чемпіонату Європи Сенсей Вєра Шічінохе (бельгійка, яка вже довгий час живе у Японії) вражена любов’ю українців до карате. Саме у збереженні традицій Україна найбільш наближена до Японії. Натомість, лише традиціями наші співвітчизники не обійшлися — українські спортсмени фактично «задавили» своїх європейських колег. Із шістнадцяти медалей дванадцять вибороли господарі турніру.
Переможці ІІ чемпіонату Європи з карате Кйокушінкай:
Чоловіки, легка вага (до 67,5?кг)
І місце — Олександр Черфас (Україна)
ІІ місце — Ерлан Дускенов (Казахстан)
ІІІ місце — Василь Скаковський Україна)
Чоловіки, середня вага (від 67,5?кг до 77,5?кг)
І місце — Андрій Бугай (Україна)
ІІ місце — Віктор Нечепуренко (Україна)
ІІІ місце — Сергій Пилипишин (Україна)
Чоловіки, важка вага (понад 77,5?кг)
І місце — Джонатан Тінео (Іспанія)
ІІ місце — Ігор Слюсарчук (Україна)
ІІІ місце — Володимир Шамаєв (Україна)
Жінки, легка вага (до 55,5?кг)
І місце — Тамара Бібілєшвілі (Грузія)
ІІ місце — Галина Маріяш (Україна)
Жінки, середня вага (від 55?кг до 65?кг)
І місце — Світлана Жегар (Україна)
ІІ місце — Марина Дудіна (Україна)
ІІІ місце — Гульнара Турдібаєва (Казахстан)
Жінки, важка вага (понад 65?кг)
І місце — Тамара Кароль (Україна)
ІІ місце — Марина Дудіна (Україна)
Comments are closed.