Без категорії

УНП пам’ятає про голод

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Меморіальному сквері обласного центру 27 листопада Українська народна партія (УНП) вшанувала пам’ять жертв голодомору. Адже українці не мають права забувати про чорні сторінки своєї історії – на початку 30‑х років минулого століття Україна пережила штучний голод. Як каже голова міської організації УНП Петро Гречанюк, влада тоді всіма силами намагалася викорінити з нації синівську пам’ять, вірність та любов до Батьківщини. А це можна зробити було тільки голодом.

«Усе, до останньої зернини, що зібрав на своєму полі український селянин, було вилучено, – каже Гречанюк. – А тих українців, які пішли на поле, аби знайти залишки хліба для виживання, розстрілювали на місці. І ми мусимо завжди про це пам’ятати і не допустити, щоб таке повернулося».

Спершу члени УНП вшанували загиблих молитвою, запаленими свічками та хвилиною мовчання. Далі відбулася панахида за загиблими. Учасники акції поклали терновий вінок, який є символом того, що українська нація була штучно відгороджена від хліба.

Наприкінці заходу Петро Гречанюк звернув увагу на монету, випущену в пам’ять жертв голодомору. Вони вирішили вислати її Президенту Росії Дмитру Медвєдєву, оскільки він не визнає факту голодомору. «Ми хочемо нагадати російському президенту, що правонаступники тих подій і донині носять портрети катів, які створили трагедію для українського народу», – підсумував Гречанюк.