Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко має намір створити в органах виконавчої влади – міністерствах, відомствах, обладміністраціях – спеціальні відділи внутрішнього контролю, головним завданням яких буде боротьба з корупцією.Ініціатором нововведення виступив уповноважений Кабміну з питань антикорупційної політики Юрій Сухов. За його словами, зараз готується відповідна документація, паралельно відбувається узгодження з міністерствами і відомствами, і найближчим часом, сподівається він, Кабмін розгляне та затвердить відповідну постанову.Але не всі керівники відомств схвально поставилися до такої ініціативи. Одним із перших своє обурення висловив керівник Контрольно-ревізійного управління Микола Сивульський, який вважає, що нова служба дублюватиме діяльність КРУ. Проти створення антикорупційних відділів у себе виступили також і губернатори. Вони розцінили ідею Тимошенко як її піар-хід перед президентськими виборами.Із цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів із такими запитаннями:1. Чи справді створення таких підрозділів допоможе боротьбі з корупцією?2. Яким чином ви би боролися з корупцією на місці прем’єра?
Юрій Шведа, політолог, Львів:
«1. Я думаю, що створення таких підрозділів не тільки не допоможе, а ще й підсилить корупцію. Бо в нас кожен новий орган, який створюється для боротьби з корупцією, починає з того, що сам стає корумпованим. Вважаю, що мотивом тут є далеко не боротьба з корупцією, а створення політичної поліції, яка буде відслідковувати керівників, аби пришити їм якусь корупційну діяльність. Наразі при бажанні з боку такого спеціалізованого органу кожен може стати об’єктом його розслідування. Це – дурня, якої світ не бачив. Прем’єр-міністру треба зосередитись на тому, щоб рятувати економіку, а не займатись створенням нових структур, які потребують фінансування, і по суті нічого не вирішують.
2. Я би першим ділом поміняв прем’єра. Це був би перший крок для боротьби з корупцією, і корумпованим урядом, таких масштабів корупції новітня історія країни ще не знала».
Дмитро Шлемко, народний депутат України, БЮТ:
«1. Те, що з корупцією потрібно боротись – це однозначно. Але це залежить не від імітації та кількості новостворених підрозділів. Для цього має бути спеціальна система, надструктура. А це спроба ще раз говорити про корупцію, але це не той варіант, який є найсерйознішим на цьому етапі.
2. Перш за все, потрібно бути на місці прем’єра, і аж потім думати над цим. Але якщо серйозно, то сьогодні боротись з корупцією потрібно дуже жорстко. Якщо попався, то або відправити надовго в тюрму, або позбавити можливості на все життя займати керівні посади. А сьогодні у нас усі знають: що більше взяв, то легше відплатитись. Лад потрібно наводити системно, починаючи від кадрів. Збільшувати зарплати, виховувати патріотизм, підвищувати моральність. Найважливіше – мати бажання ліквідовувати корупцію і доводити роботу до кінця».
Юрій Ключковський, народний депутат України, фракція «НУ-НС»:
«1. Не знаю, чи створення таких підрозділів допоможе. В принципі, якщо ситуація вже зайшла так далеко, щось подібне робити можна. Але справа тут не в тому, щоб їх створити, а в тому, як вони працюватимуть, кому будуть підпорядковані. Чи не стануть вони додатковим дахом для корупції. І тут усе залежить від того, як буде реалізовуватися цей проект. Тому сказати наперед, що із цього може вийти, я не можу.
2. Вибачте, я не прем’єр. І про боротьбу з корупцією можна писати дисертації. І то не одну. Тому зараз сказати нічого не можу».
Ігор Зварич, народний депутат V скликання:
«1. Можливо, на якомусь етапі і буде результат, але загалом воно в жодному разі конкретного результату не дасть. Боротьба з корупцією – це комплексна проблема, пов’язана, передусім, із суспільними відносинами.
2. Реформами в реальному секторі економіки. Корупція є там, де є державний службовець і державні кошти, за якими стають в чергу приватні споживачі. Треба просто подивитись, як проводяться тендери, і тоді все стане зрозуміло. А не створювати міф, що корупції у нас немає».
Comments are closed.