Без категорії

Що означає відставка міністра?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями Верховна Рада відправила у відставку Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ України. За це рішення проголосували 174 народні депутати від фракції Партії регіонів, 49 — від БЮТ і 27 — від КПУ. «Це не стало для мене несподіванкою, так само як і для моїх колег», — зауважив сам Огризко після голосування, додавши, що з самого початку було зрозуміло: «неугодних політиків прибиратимуть зі складу уряду».З цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів з такими запитаннями:• 1. Чому, на Вашу думку, звільнили Володимира Огризка?• 2. Як відставка міністра МЗС може вплинути на зовнішньополітичний курс України?

Юрій Шведа, політолог, м. Львів:

«1. Зняли, зрозуміло, чому. З двох причин. Перше, він людина, яка не виправдала сподівань Президента. А з другого боку, звичайно, він обстоював національні інтереси, і дуже гостро конфліктував з Росією. На сьогоднішній день більшість тих, хто проголосував за його відставку, включаючи частину суперпатріотичних депутатів від БЮТу, відображають не стільки національні інтереси, скільки інтереси сусідніх держав.

2. Я не думаю, що відставка Огризка вплине суттєво. Тому що, за Конституцію, за формування зовнішньополітичного курсу відповідає Президент, в тому числі подання і призначення наступної кандидатури. А те, що воно вплине на дестабілізацію внутрішньої ситуації, це факт. Однозначно, що знову почнуться взаємні звинувачення відразу на наступний день після підписання меморандуму про примирення».

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. Огризка зняли для того, щоб захистити Чорномирдіна. Тобто це єдиний раз за весь час, коли Верховна Рада змогла ось так виступити єдиним фронтом у захисті осередку Російської Федерації.

2. Справа в тому, що Україна не проводить ніякого зовнішньополітичного курсу. Є якісь випадкові хаотичні рухи. Все залишиться незмінним».

Євген Золотарьов, член президії політради Партії вільних демократів:

«1. Володимира Огризка звільнили тому, що українські політики, в першу чергу Ющенко і Тимошенко, не здатні влаштувати перемир’я, хоча б на один день. Політологи закликають їх до тижневого перемир’я, але вони продемон­стрували, що воно не може існувати навіть добу. Їхнє бажання — швидше розпочати передвиборчу боротьбу, власне, це і спричинило зняття Огризка.

2. Зрозуміло, що вплине, адже Огризко був певною платою за російські преференції, надані Тимошенко. Тому, вочевидь, ми побачимо «пом’якшення» українського курсу, як курсу незалежної держави. І швидше за все, наступний міністр закордонних справ, все ж таки, буде схильний більше рухатися в руслі російської політики».

Тарас Возняк, політолог, м. Львів:

«1. Для його зняття були три фактори. Перше, що БЮТ розміняв відставку Володимира Огризка на відміну виборів у Тернопільській області. Оскільки БЮТ розуміє, що він втратив там голоси катастрофічно. Щоб це не було сигналом для всієї України, ці вибори треба було ліквідувати.

Друге, Тимошенко знову по суті виконала завдання Російської Федерації і зняла «неугодного» міністра. Третє, вона показала Ющенку: якщо він не буде підписувати меморандумів щодо траншу МВФ, то союз БЮТу і Партії Регіонів плюс Компартія цілком реальний. Цей фокус повторюється вже третій раз.

2. Відставка Огризка впливає катастрофічно. Тому що в ситуації такої кризи, ще й вибивати цю підпорку з-під держави, — це черговий крок із руйнування країни як такої».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.