Без категорії

Сезон закінчився. Слід подумати про сплату боргів?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого вівторка на оперативній нараді директор КП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Ігор Прокопів повідомив, що з міським головою Віктором Анушкевичусом уже погоджено припинення опалювального сезону. Мовляв, температура впродовж останніх трьох днів це дозволяє (в середньому вісім градусів тепла). Правда, лікувальні заклади, школи та дитячі садки на прохання освітян та медиків і надалі опалюватимуться. «Сьогодні в першій годині ночі зупинено 20 котелень, – сказав Прокопів. – А решту котелень ми перелаштовуємо, щоби вони лише підігрівали гарячу воду».

Прокопів впевнений, що минулу зиму місто успішно перезимувало. Проте, залишається болюче питання з розрахунками. Так, за 2010 рік тепловики досягли розрахунку в розмірі 71 %. Правда, урядом поставлене завдання: до 1 червня добитися 80 %.

Наразі «Теплокомуненерго» має план реструктуризації боргу перед НАК «Нафтогаз». Оскільки бюджет в Україні не прийнятий, то бюджети різних рівнів мають перед «Теплокомуненерго» борг 15 млн. грн.

«Наразі міський бюджет почав розраховуватися, правда, ми трохи мали проблем у березні, але у квітні вже все наздогнали, – каже Прокопів. – Думаю, що міський бюджет до травня розрахується в повному об’ємі». Він вважає, що як такої загрози немає, тому впевнений, що до червня вони виконають завдання уряду.

Крім цього, Ігор Прокопів запевнив, що вони роблять усе можливе, аби мешканці вчасно сплачували борги. Відтак, проведено повну ревізію з юридичних питань.

«Теплокомуненерго» працює за таким принципом: якщо боржник не платить понад п’ять місяців, то його справа автоматично потрапляє до суду. Так, в судах зараз знаходиться понад три тисячі справ. Цього сезону, каже Ігор Прокопів, було всяке: і машини забирали, і агітували платити, і товаром стягували, навіть відключали боржників.

«Ми вперше за багато років відключили від тепла будинки при мінусовій температурі, – сказав керівник «Теплокомуненерго». – Хоча це й небезпечно».
Залишилося додати: оскільки тепловикам складно впоратися з боржниками, то звертаються за допомогою у прокуратуру.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.