Без категорії

Папери почекають

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Івано-Франківську ледь не щодня хтось щось добудовує. Це такий собі дешевий спосіб будівництва – буває таке, що добудовою до одноповерхівки стає п’ятиповерхівка. Так легше й дешевше. Особливо, якщо не зважати на документацію. Адже деякі наші забудовники починають виготовляти папери вже перед здачею споруди в експлуатацію.

Нестиковка

Незаконних будівель в обласному центрі достатньо. На деякі влада просто закриває очі. Однак, є й такі, що в ті владні очі просто кидаються. Наприклад, добудова, яка «виросла» ледь не за кілька днів по вул. Незалежності, 99 (біля кінотеатру «Космос»), наразі стала прецедентом. Подейкують, що це незаконне будівництво «мозолить» очі самому голові ОДА Михайлові Вишиванюку, тому є шанси, що аж тут таки буде по‑чесному. Тобто її знесуть. Зрештою, як воно буде, вирішує суд…

За словами першого заступника міського голови Зіновія Фітеля, нині міська влада практично відгороджена від контролю за будівництвом. Бо вже півтора року, як не дає дозволів на будову. Раніше місто спершу давало дозвіл на проектно-пошукові роботи, пізніше – дозвіл на будів-ництво, а вже потім – дозвіл на виконання робіт. А міська влада дозволяє тільки проектно-пошукові роботи.

«Дозвіл на будівництво дає інспекція архбудконтролю, – каже Фітель. – Тому виходить нестиковка. Адже ми не знаємо, що вони перевіряють і який кінцевий результат. Правда, зараз комітети Верховної Ради працюють над тим, щоби повернути назад систему, коли місцева влада мала право брати участь у контролі за процесом».

Так, каже Зіновій Фітель, люди ще досі скаржаться міськраді на якусь забудову. Натомість, єдине, що може місто, це – згадувати, де і що могли побудувати.

Без механізму

Як говорить головний архітектор міста Ігор Гаркот, після того, як управління архітектури та містобудування виявляє самовільне будівництво, вони передають інформацію в інспекцію державного архітектурного будівельного контролю, а ті, мовляв, реагують.

«Можуть зносити, можуть штрафувати, – каже Гаркот. – Штраф може становити до 50 % відсотків від вартості незаконно спорудженої будівлі». Правда, факти знесення незаконної споруди головний архітектор так і не згадав…

А процес таки дуже непростий. Після того, як влада має на руках факт незаконної добудови (його фіксує держархбудконтроль), виконком приймає рішення про знесення самовільно збудованої споруди. Як правило, її не зносять, тож місто передає справу до суду. Та навіть після рішення суду про знесення, каже Зіновій Фітель, справа, як правило, далі не просувається.

«Механізму, яким чином це зробити, в Україні практично не існує, – продовжує Фітель. – Тому що виконавча служба відкриває виконавче впровадження, мовляв, забудовник повинен знести. Самі ж держвиконавці не будуть ламати будинок? А хто та за які гроші це робитиме? Аби поправити ситуацію, цього року ми заклали в бюджеті кошти, щоб виконавча служба могла найняти якусь ліцензовану фірму і знести».

На костях

Ігор Гаркот вважає найнахабнішим проявом людської безпардонності в Івано-Франківську саме добудову до житлового будинку біля кінотеатру «Космос». Бо, по‑перше, вона здійснена на території єврейського кладовища, а по‑друге, архітектура вже відмовила цим людям у будівництві.
«Це не добре – копати траншею під фундамент на території колишнього цвинтаря, – каже Гаркот. – Так, цвинтаря зараз там нема, але він був. Інша справа, що за радянських часів він був знесений і там побудували кінотеатр. Справді, окремі будівлі частково заходять на територію цвинтаря. Але це ще не означає, що потрібно продовжувати цю практику».

Наразі ця справа знаходиться у суді. Ігор Гаркот певен, що суд може реагувати однозначно – підтримати позицію міськвиконкому. Тому що жодних документів на будівництво немає. Сама ж забудовник Наталія Прокопчук каже, що будівництво оформлене на неї по довіреності, тому коментувати справу вона просто відмовляється.


P. S. Незаконними добудовами вкрита вулиця Вовчинецька. Подейкують, що міська влада не чіпає її через три основні впливові структури. Перша – суд, друга – силові структури, третя – Білий будинок.

До речі, нещодавно міськвиконком прийняв рішення про те, щоб дати дозвіл на добудову, яка вже давно споруджена одним із депутатів міської ради. Разом із цим пощастило і його сусідам, бо їм також мусили дати дозвіл.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.