Минулої п’ятниці Івано-Франківськ «потерпав» від великої кількості опадів. Мало того, що була сувора та сніжна зима. Та навесні ще почали падати дощі, які й стали причиною надзвичайної ситуації на КП «Полігон ТПВ». За словами першого заступника міського голови Зіновія Фітеля, ще в п’ятницю через підняття рівня фільтрату на сміттєзвалищі стався незначний його витік із накопичувача.
«Він був локалізований того ж дня силами працівників «Полігону», – каже Фітель. – А в суботу вже було інше місце витоку. На місце виїжджала комісія».
Перший заступник начальника УЖКГ Василь Білик на оперативній нараді зауважив: попри те, що люди працювали інтенсивно, в деякій мірі була вина як управління ЖКГ, так і «Полігону ТПВ». «На жаль, «Полігон» не організував роботу у нічний час, – сказав Білик. – Тому в суботу зранку і сталася така ситуація».
Керівник «Полігону ТПВ» Богдан Тимочко виправдовувався: другий порив стався у протилежному місці відстійника. За його словами, він залишив двох працівників з насосним обладнанням на ніч і дав їм команду слідкувати за відстійником і за канавою, яка забезпечує витік із відстійника. Проте витік стався з протилежного боку (дренажної старої системи, яка ще побудована в 1990 році) – від лісу. Оскільки сміттєзвалище не освітлюється (працівники вночі ходять там тільки з ліхтарем), то ніхто й не побачив витоку. «Працівники туди не йшли, – сказав Тимочко. – Бо вони слідкували лише за відстійником. Площа сміттєзвалища – 13 гектарів, і вночі вони не могли цього побачити».
Отже, насос запрацював лише в суботу вранці. Врешті, каже Зіновій Фітель, влада з комунальниками прийняли міри, щоб фільтрат не потрапив за сміттєзвалище. Розлив був обмежений територією «Полігону ТПВ». «Я вважаю, що якогось екологічного, надзвичайно тяжкого впливу на навколишнє середовище не було, – підсумував Фітель. – Тому що фільтрат локалізували прямо на місці».
Натомість чиновники вже прийняли рішення стосовно позапланової викачки фільтрату. Це робитимуть найближчим часом.
Comments are closed.