Без категорії

Музика важкого заліза

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Микола Волков Днями Прикарпаття отримало ще одного чемпіона. На першості України з пауерліфтингу іванофранківець Володимир Куртяк взяв золото. Що у цьому незвичного? Та те, що небагато людей мистецтва (Володимир є відомим музикантом та композитором) можуть працювати зі штангою удвічі важчою за себе!

 

За медаллю не їхав

Досі Володимир не брав участі у змаганнях такого рівня. «На чемпіонаті України в Тернополі сподівався скоріше виконати кандидата в майстри спорту, але аж ніяк не взяти перше місце, — каже він. — Там зібралося багато майстрів, тому мені було навіть не по собі».

Все стало на свої місця, коли Володимир підійшов до штанги. З кожною спробою він збільшував вагу снаряду. «Після другої спроби в залі про якогось спортсмена оголосили, що якщо він вижме 150 кілограмів, то може взяти перше місце. Тоді навіть не звернув уваги, що це про мене», — згадує Володимир.

У третій спробі Куртяк та його тренер Роман Зузук таки добились свого. 42‑річний іванофранківець підняв 150‑кілограмову штангу. Золото чемпіонату України було його.

 

Від хобі до майстра

Володимир займається спортом з дитинства. Він спробував себе в багатьох видах. З часом зупинився на пауерліфтинзі.

Можна подумати, що у мистецьких людей все залежить від натхнення і без нього вони нічого не роблять. А спорт — це перш за все систематичні заняття. Музика для Володимир Куртяка — найважливіше заняття. Він є автором багатьох пісень, продюсером відомої співачки Світлани Весни, молодіжної групи «Арт-Графіті». Втім, незважаючи на це, новоспечений чемпіон тренується тричі на тиждень, а то й частіше.

Хобі поступово перетворилося на частину життя. Перемігши на першості країни, Куртяк став майстром спорту України. Зараз без спорту він себе вже не уявляє. І навіть пов’язує його зі своєю сценічною діяльністю. «На сцену повинна виходити підтягнута, струнка, спортивна людина. Адже артисти подають приклад глядачам», — переконаний він.

 

Майстер спорту — це реально

Пауерліфтинг — спорт не для слабких. Його часто плутають з бодібілдінгом, але це не правильно. Найважливіше тут не розміри м’язів, а фізична сила спортсмена та максимальна концентрація. Під час підйому штанги організм переносить величезні навантаження, тому часом пауерліфтери отримують значні пошкодження.

«Бували травми, після яких рука навіть не могла повернути ключ, аби відімкнути двері, — розповідає Володимир Куртяк. — Але травми загоюються, і я знову йду до спортзалу. Досягти рівня майстра спорту — цілком реально. Головне — наполегливо працювати та вперто йти до мети».

 

Довідка

На змаганнях з пауерліфтингу виконують три вправи — присідання зі штангою, жим штанги лежачи, станову тягу (зігнувшись і взявшись за штангу, спортсмен випрямляється з нею у руках).

Цей вид спорту зародився у США. Перший чемпіонат світу був проведений у 1971 році. Федерація пауерліфтингу України створена в 1991 році. А вже у 1998‑му в Черкасах вперше в нашій державі відбувся чемпіонат світу серед чоловіків.

Українські пауерліфтери є одними із найсильніших у світі. Значна частина світових рекордів встановлена саме нашими співвітчизниками.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.