Без категорії

Мертві воскресають на вибори

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Мертві душі» – це не міф, а цілковита реальність. Про це може свідчити історія одного іванофранківця, який заради експерименту спробував проголосувати двічі за одним паспортом.

Цьогоріч Микола (ім’я змінено) знайшов у своїй поштовій скриньці не два запрошення (на себе і дружину), а три. На вибори запросили також і його батька, який помер чотири роки тому, проте чомусь досі не виписаний зі списку виборців. «Це вже не вперше, коли тата запрошують на вибори. На парламентські, у 2006 році, нам також прийшло запрошення, хоча батька вже не було в живих» – ділиться Микола.

Чоловік не став виписувати покійника зі списку, а вирішив проекспериментувати. Справа в тому, що як покійник, так і виборець є повними тезками. Тож Микола спробував перевірити уважність дільничної комісії та ймовірність фальсифікації, яка, як запевняють, є неможливою.

Вперше прийшовши на дільницю, Микола показав батькове запрошення та свій паспорт. Член дільничної комісії не помітила різниці в понад двадцять років у датах й… видала бюлетень. «Коли я прийшов удруге та віддав своє запрошення тому ж самому працівникові дільниці, вона знову видала мені бюлетень. Моєму здивуванню не було меж. Хіба це називається чесними виборами?» – каже іванофранківець. До речі, другий бюлетень він просто зіпсував.

Натомість, на виборчій дільниці «Репортер» завірили в тому, що така ситуація є просто неможливою. «Навіть якщо до нас приходять люди з однаковими іменами чи прізвищами, ми все одно дивимось на дату народження у списку та звіряємо із тією, що зазначена в паспорті. Помилки на нашій дільниці є неможливими», – сказав голова однієї із виборчих дільниць міста.