Раніше «Репортер» писав про те, як 11 січня по вулиці Бандери автомобіль Opel Vectra врізався в електроопору та завалив її на дорогу. Жінка за кермом тоді нанесла збитки одразу трьом підприємствам: комунальним «Електроавтотранс» та «Міськсвітло» і нині вже не існуючому СМЕД ДАІ. Без вуличного освітлення опинилися початок вулиці та меморіальний сквер. Та буквально за лічені дні комунальники встановили нову опору. «Репортер» дізнавався про те, за чий кошт відновлювали знищене майно.
«Вартість електроопори нам у повному розмірі відшкодувала та жінка, – розповів директор ДКП «Електроавтотранс» Леонід Яковець. – Тоді був складений протокол ДАІ. Ми запросили адресу тієї особи, і проблем з відшкодуванням збитків не було». До слова, збитки становили 6500 грн.
Найчастіші проблеми «Електроавтотрансу» – обрив контактної мережі. За словами Яковця, коли пошкоджують майно підприємства, і якщо винуватець відомий, то зазвичай він просто повертає витрати. Коли ж особу не встановили, то доводиться ремонтувати за свій кошт.
Не всім було так легко. Освіт-лювач, який був на тій опорі, належить КП «Міськсвітло». Виявляється, його вартість досі не відшкодували. Як каже директор підприємства Юрій Волошанський, ймовірно, що справа дійде до суду.
Такі випадки не поодинокі, і все залежить від свідомості водіїв. Один схожий судовий процес триває вже два роки. А нещодавно, у лютому, водій маршрутного автобусу втрапив у ДТП по вулиці Кармелюка. Відновлювати освітлення на вулиці у тодішні люті морози відправили три одиниці техніки. Натомість водій відіслав світловиків до своєї страхової компанії. Та страховики не поспішають платити, і справа пішла до суду.
Як виняток Волошанський згадує про те, як у кінці вулиці Короля Данила нещодавно збили опору, а водій сам приїхав на підприємство заплатити за свою необачність.
Отже, все залежить від обставин. Не потрапить водій-винуватець до рук ДАІ, то часто обходиться лише ремонтом влас-ного авто.
А попадеться – треба відшкодовувати збитки.
Comments are closed.