Без категорії

Хімічний гігант відключили від газу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці листопада «Нафтогаз» припинив постачання газу компанії «Сумихімпром». Про це на засіданні виконкому повідомила виконавчий ди­ректор ВАТ «Сумихімпром» Віра Лаврик. Вона зазначила, що 14 листопада на урядовій нараді у Сєвєродонецьку (Луганська область) прем’єр-міністр Юлія Тимошенко доручила службам провести заходи щодо стабілізації роботи на підприємстві. Там же були присутні і представники «Нафтогазу».

Підприємство сплачує поточні платежі за газ, але погасити повну суму заборгованості не може. За словами Лаврик, усі листи в Державну податкову адміністрацію про компенсацію 35 млн. грн. ПДВ залишаються без уваги.

Віра Лаврик вважає, що вимушений простій може зруйнувати систему підприємства. «При теперішній погоді ми можемо три-чотири дні перебувати в режимі повного простою. Але якщо будуть заморозки, ми не зможемо витравити розчини із системи двоокису титану», – сказала вона. За словами Лаврик, це загрожує підприємству збитками на 2,3 млн. гривень. Третій квартал поточного року «Сумихімпром» закінчив зі збитками 66 099 тисяч грн.

Як відомо, «Сумихімпром» є найбільшим виробником фосфатних добрив в Україні. На підприємстві працюють близько 5 тис. робітників.