Без категорії

Екстрім дорожчий за життя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Коли п’ятеро друзів із Чернівців вирішили провести вихідні у зимових Карпатах, вони навіть подумати не могли, що для одного з них цей відпочинок стане останнім. Для лижної прогулянки хлопці вибрали мальовничі місця по маршруту Яремче-Женець-Хом’як. На жаль, у цей відпочинок гори внесли свої фатальні корективи: рухаючись північним схилом гори Хом’як, лижники фактично спровокували сходження лавини.

Стіна березневого снігу, важкого і вологого, зачепила своїм крилом першого з них, підхопила його як соломинку і з величезною швидкістю жбурнула на скелі.

Шансів на порятунок у 25‑річного чоловіка не було жодних, він загинув миттєво. Друзі, на чиїх очах розігралася трагедія, кинулися до товариша. Відстань, що стала між ними, вони подолали максимально швидко, сподіваючись, що якимось дивом хлопцеві вдалося залишитися живим. Зв’язалися з буковельськими рятувальниками, повідомили про трагедію та взялися відкопувати свого друга.

На допомогу лижникам вийшли 18 працівників Ворохтянського, Яремчанського та Івано-Франківського пошуково‑рятувальних пунктів. Погода в горах на той час зіпсувалася остаточно: віхола засліплювала очі, різкі пориви вітру ускладнювали і так непростий шлях до місця події. Тіло засипаного знайшли близько 19 години на глибині двох метрів.

Безглуздої смерті молодого чоловіка, який до того ж був одинаком у сім’ї, цілком можна було уникнути, переконані рятувальники. Якби туристична група зареєструвалася в одному з рятувальних пунктів, то хлопцям пояснили б, яким небезпечним у цю пору року є перебування саме на схилі Хом’яка, який вважається лавинонебезпечним.


За статистикою, 50 % усіх зафік­сованих у Карпатах сходжень лавин припадає саме на березень. До того ж, уже четвертий рік поспіль в області діє розпорядження ОДА «Рекомендації щодо організації і проведення самодіяльних некатегоріальних туристичних походів у Карпати», згідно з яким, зокрема, регламентуються і певні терміни проведення турпоходів у Карпатах.

Тож усім любителям зимового відпочинку варто уважно прислухатися до застережень рятувальників, щоб не наражатися на небезпеку бути заживо похованим під товщею такого сліпучого і прекрасного здалеку гірського снігу.

Майже одночасно з випадком на Івано-Франківщині, під час пошуків трьох киян, які заблукали у горах Міжгірщини (Закарпаття), загинув місцевий рятувальник. Пошукову групу накрила лавина. Двоє зуміли благополучно вибратися зі снігової пастки, а один – ні. Щодо туристів, то ранком 14 березня їх знайшли в районі с. Березники Свалявського району. Стан здоров’я киян – задовільний.


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.