Без категорії

Депутати прикривають офшори?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада відмовилась денонсувати угоду Радянського Союзу з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування, яка дозволяла українським підприємцям уникати оподаткування взагалі.«За» проголосувало лише 211 депутатів. Володимир Литвин несміливо запропонував депутатам повернутися до голосування, але ті відмовились.Як відомо, вже вдруге за рік депутати не можуть денонсувати угоду з Кіпром. Експерти кажуть, що ця острівна держава входить до трійки улюблених офшорів для українських бізнесменів.З цього приводу журналісти «Репортера» звернулися до українських політиків та політологів із запитаннями:• 1. На Вашу думку, чим керувались ті народні депутати, які не голосували за проект цього Закону?• 2. Як Ви вважаєте, чому це питання піднімається тільки на 17?у році незалежності і чи буде воно розглядатись у подальшому?• 3. Чи є у Вас підприємства, зареєстровані в офшорі?

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

1. Депутати не хотіли ускладнювати життя власним офшорам.

2. У нас олігархічна республіка, яка свого часу була створена в інтересах бюрократич­ної верхівки і монополістичної буржуазії. Безумовно, що раніше це питання не могло підніматися. Зараз це робиться тільки у зв’язку з панічними потугами врегулювати кризу, але, як ми бачимо, і це не пройшло. Багато питань буде розглядатися у подальшому, але зараз ми переконуємося, що теперішня влада не здатна вирішувати жодних проблем, пов’язаних з кризою.

3. В мене немає ніяких підприємств. Я не займаюсь бізнесом, і не тому, що не хочу, а від нездібності.

Ігор Зварич, народний депутат України V скликання:

1. Як на мене, при фінансово?економічній кризі різка зміна правил гри може тільки погіршити ситуацію, а не поліпшити її. Думаю, ті депутати саме цим і керувались.

2. Вважаю, це питання підіймається саме зараз, щоб внести розбрат у голосування Верховної Ради, щоб було про що говорити, когось звинувачувати. Але не можна виймати якийсь один елемент з цілого комплексу проблем оподаткування і на ньому робити собі рейтинг.

3. Ні. В мене немає підприємств у офшорі.

Євген Золотарьов, член політради Партії вільних демократів:

1. Якщо бути відвертим, у кожної великої держави є свої улюблені офшорні країни. Навряд чи з економічної точки зору доцільно ці грошові потоки повернути в інший бік і не дозволяти їм витікати з України. Таким чином ми можемо досягти зворотного ефек­ту: ці гроші можуть перекочувати до економік інших країн.

2. Думаю, час розгляду пов’язаний з тим, що саме зараз влада і уряд добре розуміють глибину економічної кризи, яка очікує Україну. За цією логікою, для результату годяться всі засоби. Це питання час від часу обов’язково буде розглядатися. Особливо під час економічних загострень чи криз.

3. На жаль чи на щастя, але так склалося, що мої скромні заробітки не дозволяли кудись виводити гроші.

Юрій Ключковський, народний депутат України, НУ-НС:

1. Я не можу вгадувати за депутатів, хто чим керувався при голосуванні.

2. Насправді, це питання вже три роки стоїть на порядку денному і ніяк не може бути прийнято. Думаю, в подальшому воно обов’язково розглядатиметься.

3. В мене і моїх родичів взагалі немає підприємств, ми не займаємося бізнесом.

Михайло Стула, голова обкому Компартії:

1. Думаю, ці депутати керувались тим, що необхідно було краще вивчити питання, щоб дійсно припинити потрапляння українських грошей у офшорні зони. Взагалі, комуністи виступали за те, щоб тимчасово зупинити перерахунок грошей у закордонні банки.

2. Вважаю, це питання ще неодноразово буде підніматись, бо в ньому зацікавлені як ті, хто за відміну договору з Кіпром, так і їхні опоненти.

3. В мене особисто, ні в моїх родичів немає підприємств ні в офшорах, ні в Україні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.