Без категорії

Ціни немає багатіям

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Польський тижневик «Wprost» визначив п’ятірку найбагатших людей Європи. Відомий український бізнесмен Ринат Ахметов зайняв друге місце. Польський тижневик оцінив статки бізнесмена у $?23 млрд. Серед найбагатших людей Європи:1. Сулейман Керімов — $?24, 5 млрд. (Росія)2. Ринат Ахметов — $?23 млрд. (Україна)3 Геннадій Тимченко — $?20 млрд. (Росія)4. Михайло Прохоров — $?15, 5 млрд. (Росія)5. Олег Дерипаска — $?15 млрд. (Росія)За даними «Wprost», українці значно просунулися у рейтингу порівняно з минулим роком. Щоби дізнатися, що з цього приводу думають наші політики та політологи, ми звернулися до них з такими запитаннями: 1. Чи добре, що представник України є другим серед багатіїв Європи? 2. Як гадаєте, чи було б добре, якби у першій п’ятірці найбагатших людей Європи всі були українці?

 
Юрій Ключковський, народний депутат, НС-НУ

1. Добре, якби в Україні життя було краще, ніж у Європі, а не лише у її окремого представника.
2. Недобре. Було би добре, якби Україна як країна була на другому місці за рівнем життя її громадян, а не тільки окремі люди.
 
Євген Золотарьов, лен президії політради Партії вільних демократів:
1. З одного боку, приємно, що українці потрапляють до якихось рейтингів, а з іншого боку — це говорить про те, що в Україні продовжується концентрація капіталу в руках крупного бізнесу, відповідно можливості розвитку малого і середнього бізнесу зменшуються. Це не зовсім європейська тенденція, коли преференції має крупний капітал, а середній мусить виживати. Ця проблема проявиться під час кризи, яка для країни тільки-но почалася. Можливості виживання малого і середнього бізнесу зменшується, а люди мусять виживати.
2. Відповідно до попередньо сказаного, треба враховувати, що Україна — країна контрастів: у нас є один з найбагатших людей і водночас країна, де один з найменших ВВП у Європі.
Попереду, здається, тільки Молдова і Албанія. Було б не дуже добре, якби Україна потрапила в п’ятірку країн за рівнем валового національного продукту на душу населення, народжуваністю, за тривалістю життя. Показники, що друкуються у польському тижневику, — це показники того, наскільки великою є концентрація крупного капіталу. До позитивних критеріїв економіки це не має жодного відношення.
 
Дмитро Корчинський, ідер партії «Братство»:
1. Дуже добре, що у нас є багаті люди і їх визнає багатими Європа. Я все?таки сподіваюся на відродження українського національного духу, а він відроджується, коли є участь магнатів. Нам потрібні магнати, щоб вони мали можливість трохи поділитися.
2. Так, це було б добре.
 
Ігор Зварич, народний депутат України
1. Чим погано?
2. Це взагалі було б ідеально.
 
Юрій Шведа, політолог, м. Львів:
1. Добре, а з іншої сторони, на фоні загального і тотального зубожіння населення в цілому, особливо останнім часом, за правління прем’єра Тимошенко,… навряд чи можемо тішитись. Якби населення збагатилось і якість життя покращилась, тоді ми б веселились всі і загалом. Колосальне розчарування, коли жменька багатих людей збагачується і стають одними з найбагатших людей світу, а більша частина виживає і шукає кращої долі по закордонах.
2. Безперечно, поза всяким сумнівом.
 
Євген Гірник, народний депутат V скликання:
1. Якщо б ще й Україна була по багатству другою у Європі, то ціни б не було цьому багатієві. А оскільки є тільки Ахметов, а Україна не входить ні в 10?ку, ні у 20?ку, ні навіть в 30?ку, то я не можу цей факт розглядати як позитивний.
2. Я за те, щоб у першій п’ятірці були всі українці, але тільки при умовах, що Україна буде на першому місці по багатству в Європі

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.