Іван БондаревСтаниславів є досить старим містом і тому, як кожне порядне старе місто, мусить мати свої легенди. І він їх має! Просто тривалий час дослідників більше цікавила міфологічна спадщина Праги, Кракова, Львова чи Кам’янця-Подільського. Але й Станиславову є що розповісти як постійним мешканцям, так і туристам.Цезій
Існує така професія, як геофізики. Вони вивчають запаси та якісний склад корисних копалин, перш ніж приступити до їхнього промислового видобутку. У вимірювальній апаратурі використовується ізотоп цезій-137. Це дуже радіоактивна речовина, яка ззовні дещо подібна на золото, а період ії напіврозпаду становить 33 роки. Через велику радіоактивність його носять у спеціальній капсулі та валізі зі свинцевим захистом.
Десь в середині 1980?х років група наших геофізиків повернулась із відрядження, і тут зустріла знайомих. Хлопці випили за зустріч, а коли вийшли з кафе, хтось зацікавився свинцевою валізою. Аби задовольнити цікавість, геофізик дістав ампулу з цезієм і проказав знайомому. І тут сталось непоправне — маленька ампула вислизнула з рук і впала у заґратований каналізаційний люк. При чому не будь?де, а в самому центрі міста — між обкомом і полком зв’язку.
На ноги були підняті всі силові структури Івано-Франківська. В суворій таємниці радіоактивну речовину шукали сапери, військові хіміки, міліціонери, КДБшникі, пожежники, і навіть геофізики. Але нікому з них не вдалось знайти маленьку ампулу, яка потрапила до каналізаційної системи Івано-Франківська. Отже цілком можливо, що підступний ізотоп причаївся саме під вашим унітазом і випромінює, випромінює, випромінює…
PS. Що до того, чи вірити старовинним переказам чи ні, то це особиста справа кожного. Але погодьтесь, в оточені легенд жити значно цікавіше.
Comments are closed.