Політика

Багаті радіють, а бідні плачуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністр фінансів Віктор Пинзеник на нараді з головами малих міст 1 квітня 2008 року звернувся до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко зі словами: «Я прошу Вас, Юліє Володимирівно, дати відповідне розпорядження, готувати податок на нерухомість на наступний рік. Ми готові його ввести». При цьому головний фінансист країни уточнив, що ставку податку на нерухомість планується «ввести з великим діапазоном на квадратний метр».Про цей податок говорять вже давно, тому редакція газети «Репортер» вирішила взяти топ-коментар стосовно цього. Ми запитали:• 1. Чи підтримуєте Ви введення податку на нерухомість?• 2. Чи проголосують за це депутати?• 3. Чи багато у Вас нерухомості?

 

Дмитро Шлемко,
народний депутат України:

1. Звичайно, що не можуть жити сьогодні однаково у країні і багаті, і бідні. А тим більше загальновідомо, що багаті стали багатими, за рахунок того, що бідні стали ще біднішими.

Напевно наступив той період, що багатим треба усвідомити, що треба ділитися з біднішими. Їм стане легше жити з точки зору і морального, і фінансового боку. Бідні перестануть дивитися з презирством на багатих.

2. Це би мало бути прийнято. Однак, з точки зору логіки поведінки багатих, які є у Верховній Раді, цього не відбудеться. І я можу це 100?%-во сказати, тому що десь більше 300 депутатів, які мають свій бізнес, мільйонні капітали, і їм хочеться таким же самим способом і дальше примножувати свої капітали. Думаю, за це проголосує десь під 200 депутатів. Проголосує вся фракція БЮТ, незважаючи на те, що і в нас є люди з відповідним багатством, а більшість з усіх інших фракцій не проголосує. Тому і далі багаті будуть радіти, а бідні будуть плакати.

3. Я маю автомобіль, це все, що є моєю нерухомістю. Не маю ні будинку, ні квартири, не маю й земельки ні в Івано-Франківську, ні в Києві.

Олег Тягнибок,
голова ВО «Свобода»:

1. Податок на нерухомість треба вводити обов’язково. В першу чергу це через те, що дуже багато людей чиновницької братії, які правдами і неправдами «заробляють» гроші, обкрадаючи українців, через хабарі, відмивання державного бюджету, фактично зберігають ці кошти, вкладаючи їх у тому числі і в нерухомість.

Однак мусить бути певна градація. Тобто треба визначити певну квоту метражу житла, на який цей податок не мав би поширюватися. Такий податок повинні платити люди, які мають надмірну житлову площу або з того роблять бізнес. І це би було чесно та справедливо. Не виключено, що саме такий крок міг би врегулювати проблему цінової політики на житло.

2. Я дуже обережно ставлюся до будь-яких ініціатив Пинзеника-Тимошенко. Не вселяє мені довіру діяльність пана Пинзеника на посаді керівника фінансового відомства України. Наприклад, якщо говорити про «скачки» долара. Пригадаймо, що аналогічна ситуація була під час їхнього першого управління у 2005 році, коли перед Великоднем стрімко падав долар, а після свят одразу став на свої позиції. На мою думку, це зроблено штучно. Не виключено, що перед Великодніми святами вони знову спробують заробити на українцях. Саме такі кроки у мене викликають певну недовіру. Більше того, якщо вони пропонують якісь правильні ідеї типу податку на нерухомість, все одно закрадається підозра про аферу. Тимошенко, як звикла, дуже часто може проголошувати певні популістські гасла, але чи вони будуть реалізовані — складно сказати. Адже треба мати стійку парламентську більшість, стратегію економічного розвитку держави, а цього немає. Крім того, я добре засвоїв приказку «Ворон воронові око не виклює». Багато хто спекулює на питаннях житла, але навряд чи вони заради блага українців схочуть зменшити свої статки, голосуючи за такий закон.

3. У мене є батька квартира, в якій я мешкаю з сім’єю у Львові і квартира у Києві, яку я отримав у 2000 році як депутат України.

Роман Ткач,
народний депутат України:

1. Принципово я за те, щоб був введений податок на нерухомість. Україна є країною абсурдів, адже новобудови ростуть, як гриби, а в результаті… Проблема у тому, що місцеві органи влади абсолютно не одержують коштів за розвиток інфраструктури, і податок на нерухомість має бути одним з китів, який має тримати місцеве самоврядування. Такими китами є земля, нерухомість. Це має бути базою. Я стою на тому, що податок має йти стовідсотково місцевим органам влади. Мається на увазі сільські, селищні, міські.

2. Однак, до цього податку треба підійти дуже виважено, щоб не потрапити на граблі. Адже тоді підійдемо до тих, хто має багато квадратних метрів житла, і тих, хто має найнеобхіднішу норму. Я вважаю, що такий податок має бути, але не готовий говорити за його величину. Наскільки можу судити по процесу громадського обслуговування і настроях Кабміну, то є настрої, щоб він був реалізований вже у 2009 році.

3. Та яка у мене нерухомість? Хата в Ямниці. Я не боюся цього податку і тому це для мене не є болючою проблемою.

Ігор Зварич,
депутат України V скликання:

1. Взагалі?то податок на нерухомість існує, але в комплексі з іншими податками та пільгами. Наприклад, якщо існує податок на нерухомість в інших країнах світу, то від нього звільняються при будівництві чи оренді житла. Просто ввести податок на нерухомість це ще погіршити стан людини. Незалежно від того, який буде його ракурс: великий чи малий. Це те, що сьогодні є у людей. Ну, наприклад, є сьогодні у людини будинок у селі площею 200 м2, мало того, що вона не може його приватизувати, після смерті власника, так ще й податок введуть. Скажемо так: це не є на часі.

2. Думаю, ні.

3. Не багато, і вам це відомо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.