Відео Туризм

“Викрадені шедеври Пінзеля”: мандрівники розкрили таємниці костелу у Городенці (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії – одна з найцінніших барокових пам‘яток доби Речі Посполитої.

Про це йдеться у ролику Youtube-каналу “Гуцулендія”, передає Репортер.

Стільки величної архітектури падає через брак коштів у місцевих громад. Тільки подивіться які масштаби храму, який зараз законсервовано, а реставрація тільки розпочата, – зауважують автори відео.

Вирішив побудувати собор Микола-Василь Потоцький, який вибрав одного з найвідоміших архітекторів того часу Бернарда Меретина, а головним скульптором у цьому соборі був «галицький Мікіланджело» Йоган Георг Пінзель. Це був перший тандем двох геніїв того часу – архітектора Меретина та митця Пінзеля. На території собору ще збереглася остання кам‘яна статуя майстра. В музеях Європи та у Львові залишилось ще 60 дерев‘яних статуй.

Загадковий Пінзель – скульптор, який залишив після себе неабиякий вклад в історії та культурі храмів нашої країни. Ніхто не знає, звідки він приїхав, коли народився та скоріш за все ім‘я Йоган Пінзель придумане, оскільки є інформація, що він втік звідкись з Європи та приховував довший час, хто він такий. Жив та творив Пінзель у Бучачі та багатьох інших містечках Галичини, таких, як і Городенка.

Генія видно одразу. Де на Прикарпатті можна побачити роботи Пінзеля та чому вони унікальні (ФОТО)

Творив майстер дерев‘яні та кам‘яні скульптури. Дуже багато статуй покрали з храмів в часи радянського періоду, коли про архітектуру на наших теренах всім було байдуже і мисливці за грошима грабували храми та продавали статуї приватним колекціонерам.

Залишилося у світі 60 дерев’яних статуй Пінезеля, найбільше статуй збереглося у храмах Львова та в музеї Пінзеля, що також у Львові на площі Митній, а також є статуї майстра у Бучачі, Івано-Франківську, Тернополі. Приблизні роки його життя 1707-1762.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.