Туризм

Тепло кличе в дорогу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Весна — це не тільки 8 березня та початок посівної. Саме на цю пору року припадає й пік внутрішнього туризму. На море їхати зарано, а от зробити одноденну вилазку десь поруч — легко. І турфірм, і турів є досить. Спробуємо визначити найпопулярніші маршрути.

По рідному Прикарпаттю

Найближчими (найдешевшими) мандрівками є поїздки по області. Туроператори намагаються зробити їх більш насиченими, тому включають у програму кілька об’єктів.


Зарваниця — дуже популярне місце паломництва 

Незмінно популярним є Карпатський трамвай, який стартує з Вигоди (Долинський район). Потім туристів везуть до Гошівського монастиря чи на Скелі Дов­буша, що в Бубнище.

Для школярів є чудова манд­рівка «Скарби давнього Галича». Діти відвідують музей у Крилосі, оглядають старовинну Успенську церкву, пробують цілющу воду із Княжої криниці та розглядають хати їхніх прадідів у Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття. Далі — переїзд до райцентру, де є багато чого цікавого, наприклад, середньовічний замок і старий австрійський міст. На завершення — село Шевченкове та найстаріший храм області — церква святого Пантелеймона.

Екскурсії в Карпати більше цікавлять гостей, а не франківців. Напевно, тому, що місцеві можуть самотужки сісти в маршрутку та рвонути у те саме Яремче чи Буковель. Втім, класичним маршрутом для організованих груп є знамените «Карпатське кільце». Його, як правило, розбивають на два дні із харчуванням і нічлігом у готелі. Описувати маршрут довго, тому зазначимо лише ключові точки: Коломия-Косів-Криворівня-Верховина-Ворохта-Яремче. Зрозуміло, що вражень після такого, особливо у східняків — повні штани.

Ну і, звісно, Манява. Скит, Блаженний камінь і водоспад, у поєднанні з монастирською кухнею, викликають лише позитивні емоції.

Перлини Львівщини

Найцікавішим об’єктом сусідньої області є сам обласний центр, тобто Львів. У місті Лева — 2000 різноманітних пам’яток, що становить 50% усіх пам’яток України! Там можна гуляти не один день, і все одно не побачити всього. А от закохатись у місто можна одразу. У межах першого знайомства гостям показують центр, собор Святого Юра, заводять на оглядовий майданчик ратуші, звідки відкривається фантастична панорама. Інколи до туру включають екскурсію по Личаківському цвинтарю, який, до речі, на чотири роки молодший за станиславівський.

Збаразький замок, на відміну від багатьох інших, відреставрований 

Крім того, у Львові часто проводять різні фестивалі та ярмарки — кави, шоколаду, пива і т. д. Це неодмінно збирає юрби туристів.

Певно, туроператори підтвердять, що топ-десятку тутешніх маршрутів очолюють «Замки Львівщини»: Золочівський, Олеський, Підгорецький та Унівська лавра. Маршрут насичений, але при правильному плануванні й жорсткому графіку всюди можна встигнути. Крім потужних фортифікацій, у Золочівській та Олеський твердинях функціонують музеї старожитностей. Після цієї екскурсії багато туристів переконалися, що Україна є невід’ємною частиною Європи.

Наступний маршрут пропонують дещо рідше, втім він не менш цікавий. Мається на увазі містечко Жовква та Крехівський оборонний монастир. Невеличкий райцентр північніше Львова цікавий тим, що його середмістя дійшло до нас незмінним аж з початку XVII століття. Екскурсоводи жартують, що донедавна наймолодшим храмом міста була церква 1720 року. Українських туристів у містечку поки що небагато, а от поляків — повно.

Сріберна земля

Закарпаття ніби самою природою створене для мандрівок. М’який клімат, виноробство, старовинні замки та джерела мінеральної води — усе це, як магніт, притягує туристичні автобуси. Через величезну кількість річок, струмків та озер Закарпаття ще називають Срібною, або Сріберною землею.

Тут лідирує озеро Синевір. У травні його «подають» у парі з Долиною нарцисів, а в інші місяці пропонують водоспад Шипіт. Хоча останнім часом після озера туристів везуть у село Колочаву, де працюють сім музеїв та є близько 20 (!) пам’ятників.

Досить насиченим є тур «Замки і вина Закарпаття». Сюди входить палац графів Шенборнів, Мукачівський замок Паланок і місто Берегово. Останнє називають «українською Угорщиною», оскільки більшість населення — мадяри, а всі вивіски двомовні. Туристи можуть поплавати у термальних басейнах або піти на дегустацію вина. Дехто встигає всюди.

Багато екскурсій приурочують спеціально до фестивалів, якими також багате Закарпаття. Це «Червене вино» (Мукачево), «Біле вино» (Берегово), «Свято меду та вина» (Ужгород) і рахівський «Фестиваль бринзи». А на фестивалі ріпи (картоплі) у селі Лазещина можна скуштувати навіть картопляний торт.

Країна замків

Якщо брати сусідні області, то Тернопільщина — найближча. І кожен третій український замок розташований саме там. Та й без замків сусідам є що показати.

Наприклад, тур «Казкове Тернопілля». Це подорож до старовинного Язловця, із замком XVІ століття, жіночим католицьким монастирем і чудовим парком. Далі — прогулянка печерою Криш­талевою (село Кривче), а на закуску — відвідання чи не найкрасивішого куточка України. Йдеться про Червоногородський каньйон, Джуринський водоспад і залишки палацу князів Понінських, які ніби зійшли зі сторінок епопеї Толкієна «Володар кілець».

Є спеціальні паломницькі тури до Зарваниці, особливо під час релігійних свят.

Православні надають перевагу Почаївській лаврі. Плюс маршрут по півночі області, куди, крім лаври, входять Збаразький замок і місто Кременець — його, до речі, так і не змогли здобути орди хана Батия.

Туди вирушають удосвіта

Луцьк. Чого вартують, скажімо, місцевий замок (подивіться на 200-гривневу банкноту) чи прогулянка «Містом мертвих» у підземеллях єзуїтського костелу?!

Потужні фортифікації та старовинні вулички Кам’янця-Подільського давно стали туристичною візитівкою Хмельниччини. Подорож до цієї перлини зав­жди комбінують з відвідуванням Хотинської фортеці. А особливо цікаво там буде на початку травня — під час фестивалю історичної реконструкції середньовіччя «Битва націй». Такого скупчення лицарів на один квадратний метр в Україні більше ніде не побачиш.

Найдовшою мандрівкою є подорож до знаменитого денд­ропарку «Софіївка», що в Умані. Дорогою туристам показують Меджибізьку фортецю, забальзамованого лікаря Пирогова та найбільший в Україні — Вінницький фонтан. Часто цей тур ділять на два дні, аби дати людям можливість нормально виспатись.3

Ціни на тури вихідного дня доволі демократичні — від 100 до 200 грн. Найдорожчою є мандрівка до Софіївки, яка обійдеться десь у 350. Проте для більшості наших земляків головна проблема не у грошах, а в небажанні відірватись від улюблених дивана й телевізора.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.