За майже два роки пандемії ми підлаштувалися до нових умов. І якщо ще недавно подорожі здавалися чимось ризикованим, тепер потрохи повертаються і низькі тарифи на перельоти, і шанс, що принаймні деякі кордони не закриють.
Тож ті, хто звик проводити зимові свята в інших країнах, можуть уже планувати маршрут, пише Репортер.
Ярмарки і картини
Минулого року Європа була закрита для українців. Тепер, хоч Україна поки в «червоній зоні» з точки зору ЄС, більшість країн відкриті. Хоч умови міняються дуже швидко – наприклад, на днях свої кордони закрила Австрія – поки що на 20 днів.
Крім того, лоукостери, які літають з України, пропонують щоразу нижчі ціни на квитки. Зараз є можливість полетіти в одну сторону за 5 євро (150 грн!), якщо потрапити на акцію. Варто пам’ятати, що в Європі після Різдва, 25 грудня, прикраси забирають, тож за святковим настроєм летіти треба вже скоро.
Наприклад, зараз авіакомпанія Wizzair літає зі Львова в Італію: Мілан, Рим, Неаполь. Квитки туди-назад обійдуться у 2000 грн.
Глінтвейн і янголи, – як з Франківська поїхати на європейські різдвяні ярмарки (ФОТО)
У передріздвяній (та й буденній також) Італії є що подивитися. Крім святкових ілюмінацій та глінтвейну, в Мілані можна побачити знамениту фреску «Тайна вечеря» Леонардо да Вінчі. За квитками треба полювати заздалегідь на сайті. У Неаполі – спробувати смачну піцу й загубитися в темних вуличках Іспанського кварталу. А у Римі – відчути дух Різдва на месі в соборі Святого Петра.
Зараз, щоб відвідати Італію, потрібна вакцинація визнаним в ЄС препаратом і негативний тест (ПЛР або швидкий).
Неаполь з характером. Що побачити в місті піци та футболу і в його околицях (ФОТО)
А королевою різдвяних ярмарків вважається Німеччина. Наприклад, Ryanair літає зі Львова в аеропорт Веце (неподалік Дюссельдорфа) і Меммінгем (недалеко від Мюнхена). Зараз можна придбати квиток туди-назад всього за 20 євро (600 грн). Звісно, щоб доїхати до більших міст з маленьких аеропортів, піде десь так само, але все одно ціна приваблива. На свята тут розгортають багато ярмарків, по яких можна бродити цілий день. Або – вирушити в сусідні міста. Наприклад, з Дюссельдорфа можна за пів години доїхати до Кельна з його готичним собором. А неподалік від Меммінгема розташований казковий палац Нойшванштайн. Умова перетину кордону – вакцинація.
А ще Ryanair приблизно за 100 євро в обидва боки літає з Києва в Іспанію – Барселона, Валенсія, Мадрид. Побачити дивовижну архітектуру Гауді, занурити ноги в прохолодне море, пройтися широкими проспектами іспанської столиці – тут є, чим зайнятися. В’їзд відкритий для вакцинованих.
Політ у тропіки
Екзотичні напрямки зазвичай є дорогими для звичайного прикарпатця. Але взимку вони стають трохи доступнішими. І тут менше шансів, що країна раптово перестане впускати туристів.
Уже другий рік поспіль острів Занзібар залишається популярним серед українців як найдешевший варіант екзотики. Наразі у SkyUp можна купити квиток туди-назад за трохи більше як 15000 грн. Втім, треба бути готовим ризикнути: з цим напрямком авіакомпанія минулого року мала пригоди, коли літак ламався, а туристи застрягали на кілька діб в аеропорту на цьому тропічному острові.
Інший варіант – від 35000 грн на двох можна взяти гарячий тур на Занзібар. У ціну входить переліт, проживання та сніданок. Така ціна, зокрема, є в турагентства «Поїхали з нами». Для перетину кордону потрібен ПЛР-тест.
На самому Занзібарі туристи можуть поїхати на плантації спецій, побачити гігантських черепах, попірнати з аквалангом і без нього. Головне – пляжний відпочинок, хоч треба бути готовими, що море тут відоме і своїми відпливами. А от щоб відвідати головну родзинку Танзанії – сафарі по савані – треба летіти на материк. Тоді ціна за відпочинок значно зростає.
Колумбія смакує кавою. Пригоди прикарпатців у Південній Америці (ФОТО)
Більш звичний варіант – відпочинок в ОАЕ. Від 19000 за гарячий тур на двох за тиждень (ціна в турагенції «Travel Start») у Дубаї можна відпочивати на морі й пробувати розваги, які пропонує багатий емірат: величезні зоопарки, аквапарки й акваріуми, хмарочоси й мечеті.
Читайте: Зіпсована відпустка. Як не потрапити в халепу під час подорожі за кордон
Для тих, хто не боїться організовувати відпочинок самостійно, Wizzair пропонує дуже дешеві квитки з Одеси в Абу-Дабі. Зараз можна придбати квиток туди і з поверненням всього за 1500 грн. Але тут є ризик: кожен емірат встановлює свої правила для мандрівників. Зазвичай найпопулярніший у туристів Дубай має м’якші правила в’їзду, а от Абу-Дабі може внести Україну до «червоної зони» і вимагати карантин по приїзду. Поки що для перетину кордону в Абу-Дабі достатньо вакцинації всіма наявними в Україні вакцинами, в Дубаї – негативного ПЛР-тесту – ще один треба зробити по прибуттю.
Азійські країни обережно відкривають кордони, які закрили через коронавірус. Але на Шрі-Ланку можна летіти вже. SkyUp пропонує квитки лише в обидва боки на 10 днів за трохи більше, ніж 21000 грн. Тури обійдуться від 35000 грн на двох, якщо гарячий. Шрі-Ланка, колишній Цейлон, – це буддійські храми, чайні плантації, національні парки зі слонами й тиграми. Туристам з України потрібна вакцинація та ПЛР-тест.
А найдешевші гарячі тури взимку традиційно в Єгипет – від 13000 грн за двох практично в кожному турагентстві. Умови в’їзду – вакцинація або негативний тест.
Мечеті, пустелі, фараони. Як подивитися Єгипет по-іншому (ФОТО)
Гроші не на вітер
Через постійні зміни умов в’їзду та коронавірусних обмежень туристи мають бути обачними, не лише плануючи самостійну подорож, а й бронюючи відпочинок в турагенції. Зокрема, головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує уважно читати договір перед тим, як його підписати.
«Ви маєте повністю розуміти те, що підписуєте. Не соромтеся задавати турагенту запитання, навіть ті, що видаються «смішними» вам чи вашим друзям. І пам’ятайте: те, що ви замовляєте та оплачуєте, повинно бути детально прописано в умовах договору», – радять в управлінні.
Зокрема, треба звертати увагу на умови, яких має дотриматися турагент при відміні туру – наприклад, через оголошений локдаун у країні прильоту. Він повинен повернути кошти або запропонувати перенести відпустку. І форс-мажор, такий, як оголошення карантину Кабміном, не перешкоджає агенції віддати туристу його гроші.
«Якщо туроператор чи турагент не виконує свої зобов’язання або виконує їх неналежно (наприклад, вас не повідомили про відміну туру, або повідомили із запізненням), зберіть докази таких порушень для можливості стягнення належної вам суми у судовому порядку, – пише Держпродспоживслужба. – Ненадання, несвоєчасне надання або надання туристові інформації, що не відповідає дійсності, є порушенням законодавства в галузі туризму і тягне за собою відповідальність згідно із законом».
Якщо ж права туриста порушили, можна звертатися в головне управління Держ-
продспоживслужби.
Comments are closed.