Люди Статті

Засновниця «Ба і Ді Клубу» Галина Плотницька – «людина тижня»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу Репортер відзначає засновницю «Ба і Ді Клубу», а разом із нею активних, мотивованих і наполегливих бабусь і дідусів. Хоч ініціатива працює в місті вже не перший рік, лише нещодавно їм вдалося відкрити власний хаб – для малечі і тих, кому за 45.

А організувала всіх 62-річна Галина Плотницька. Бабуся чотирьох онуків почувається дуже сучасною та активною. Вона помітила, що для багатьох людей її віку та навіть молодших, саме вік стає проблемою й перешкодою для активного життя. Аби вирішити цю проблему та щоб літні люди знову почувалися потрібними, вирішила створити «Ба і Ді Клуб».

Плотницька новини Івано-Франківська

Наш клуб показує, що старіти можна спілкуючись, навчаючись та втілюючи свої давні мрії, відчуваючи себе потрібними. За півтора роки я добре протестувала ідею: створила громадську організацію, сайт, спільноту однодумців і отримала позитивний відгук як про саму ідею, так і про перспективу її монетизації, – розповідає Галина Плотницька. – Адже люди, що виходять на пенсію, це величезний ресурс досвіду й часу. Разом з тим, у громаді завжди знайдуться «болі», яким необхідно зарадити.

Плотницька новини Івано-Франківська

За цей час «Ба і Ді Клуб» створив курс для потенційних нянь, має власний сайт, на якому можна замовити послуги бабусь і дідусів – badi.in.ua. Громадська організація «Ба і Ді» налічує 22 постійних учасники. На сайті є 10 «Ба» і один «Ді», які готові допомогти франківцям з їх дрібними чи великими справами.

Клуб співпрацює з урбаністичною лабораторією MetaLab, платформою «Тепле Місто», з громадським рестораном Urban Space 100. У співпраці з науковим містечком Нова Енергія зняли два фільми про Франківськ, головними героїнями яких є учасниці клубу.

Плотницька новини Івано-Франківська

Галина Плотницька робить усе, аби її няні постійно вчилися, проходили різні курси та були у тренді. У співпраці з Харківським музеєм програмного забезпечення і комп’ютерів учасників клубу «Ба і Ді» навчали і продовжують навчати онлайн комп’ютерній грамотності та вмінню орієнтуватись у сучасних технологіях.

За час роботи вже напрацювали клієнтську базу. Втім, бракувало місця, де можна було б гратися з дітьми і самим проводити час. «Ба і Ді» подавалися на Бюджет участі, аби знайти місце для хабу в «Калиновій слободі», але не склалося.

Потім організували збір коштів на інклюзивний простір взаємодії дітей від двох до десяти років з людьми віком 45+ на «Спільнокошті». З необхідних 34 875 грн за допомоги благодійників зібрали 36 150 грн.

Коли мрії наздоганяють. Як франківка відмовилась від кар’єри заради дитячих бажань

Гроші потрібні були для старту, аби стати самоокупним соціальним підприємством. Ще частину грошей виграли у грантовому конкурсі від Zagoriy Foundation.

Приміщення простору «Ба Ді Клубу» нині працює в Католицькому ліцеї. Тут проводять майстер-класи, лекторії, зустрічі з науковцями, медиками. Члени клубу – ті, кому за 45, збираються і на традиційні вечірні посиденьки, аби почаювати та поговорити за життя.

Плотницька новини Івано-Франківська

Поруч – місце для майстер-класів з кулінарії, хенд-мейду чи шиття. У цій зоні працює і «Школа нянь», яку цьогоріч удосконалили й додали «живі» уроки від викладачів Прикарпатського університету.

Справжня гордість клубу пенсіонерів-фрілансерів – дитяча «кімната». Тут чекають на тих, кому ніде залишити малечу в будні. Обіцяють не лише бабусину опіку, а й пізнавальні розваги чи допомогу в навчанні. І перші працівники дитячої кімнати хабу вже отримують свої перші зарплати.

Аналогів хабу «Ба і Ді» в Україні наразі немає. Та зупинятися на досягнутому активні бабусі та дідусі не збираються. У планах – невдовзі відкрити у місті і домашній дитячий садок.

Бажаємо їм успіху.

Бюджет знову дірявий. На що цьогоріч витрачатимуть гроші Івано-Франківської громади

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.