Люди Статті

Захисники спортзалів стали “людьми тижня” на Прикарпатті

Google+PinterestLinkedInTumblr
Цього разу Репортер відзначає абсолютно логічний флешмоб проти закриття спортклубів. У вівторок, 16 червня, близько сотні пікетувальників вийшли на мирну акцію під стіни Івано-Франківської ОДА. Причина – рішення комісії з надзвичайних ситуацій, яка напередодні знову відправила їх на карантин через погіршення епідеміологічної ситуації. І це при тому, що спортивні й фітнес клуби запрацювали лише два тижні тому. Представники клубів, а також їхні відвідувачі з новою забороною не погодились, списалися в соцмережі та вийшли на протест.

В руках вони тримали плакати із закликом не нищити спорт, пише Репортер.

«Я майже три місяці не працювала, карантин фактично вичерпав заощадження нашої сім’ї, – каже персональний тренер Ельміра Аббасова. – І це не тільки в мене, така ситуація у багатьох. Тож, коли нам дозволили працювати – це було дуже велике щастя, адже з’явився хоч якийсь шанс, що зможемо хоча би прогодувати наші сім’ї».

Від закриття клубів страждають не лише інструктори, а й відвідувачі. Для багатьох із них робота із тренером є необхідною для реабілітації або підтримання власного здоров’я.

«Дозволити вживати спиртне на літніх майданчиках можна, а у спортклубах займатися – ні? Це насправді дивно, – говорить Олена Кулик, відві­дувачка спортклубу. – А що робити тим людям, яким це потрібно для реабілітації? Що робити з хворими спинами, суглобами? У мене лише одне запитання: хто з комісії останнім часом був у спортклубі, хто з них бачив, як там зараз займаються?».

Керівники клубів запевняють, що дотримуються усіх санітарних вимог і жодним чином не ризикують здоров’ям працівників і відвідувачів закладів. Тому сподіваються, що комісія перегляне рішення.

«Насправді ми дотримуємося всіх правил, усіх норм, які були зазначені в приписах, – запевняє керівниця мережі спортивних клубів Анна Федьків. – Тому вважаємо це рішення несправедливим. Навіщо закривати саме фітнес-центри, де люди мають можливість оздоровитись, підняти настрій, загартуватись?».

Голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів пояснив посилення карантину зростанням захворюваності на COVID-19 на Прикарпатті за останній тиждень. Втім, не пояснив, чому закривають саме спортклуби, а також пообіцяв додатково вивчити ситуацію та прийняти остаточне рішення.

Нардепа від Прикарпаття Романа Мулика відзначили в рубриці “людина тижня”

«Я бачу такий варіант – дозволити, але з затверд­женням і дотриманням відповідного порядку, – сказав протестувальникам Федорів. – Чітко вам кажу: всі служби працюють, сьогодні до кінця дня вони дадуть мені відповідні пропозиції. Ми чекаємо протоколу від державної влади – вище ми не скочимо. Якщо буде обмеження на державному рівні, ну… Постараємся, якщо не буде обмежень на державному рівні…».

У вівторок пікетувальники пообіцяли назавтра знову зібратись під адмінбудівлею. Голова ОДА пообіцяв до того часу підготувати для них відповідь.

У середу регіональна комісія переглянула рішення щодо посилення карантинних обмежень на Івано-Франківщині та дозволила працювати закладам фізичної культури та спорту, спортивним залам, фітнес-центрам.

І це правильно. Адже кафе й ресторани знову забиті, авто­буси / тролейбуси їздять, у супермаркетах ввечері люди в черзі на самотню касу дихають в шию одне одному через мокрі маски… Але чи не найстрашнішим розсадником коронавірусу чомусь зробили спортклуби.

Відважні франківські школярки потрапили у рубрику “людина тижня” (ФОТО)

Більшість українців давно втомилася шукати логіку в діях влади й тепер просто волає у соцмережах з будь-якого приводу, а то й без нього. Але з соц­мереж до вулиці буває геть недалеко.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.