Люди Статті

Юрко Іздрик через сексуальність став “людиною тижня” (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Цього номера «Репортер» відзначає поета Юрія Іздрика – за перемогу в рейтингу народної відзнаки «Золотий ліфон» як найсексуальнішого українського культурного діяча року. 59-річний поет із Калуша своєю щирістю, відвертістю та оголеністю обійшов Сергія Жадана, Ахтема Сеітаблаєва та Андрія Хливнюка. Нехай сама номінація й жартівлива, але, погодьтеся, всім би так.

У 2020 році вийшла збірка поезії Іздрика Naked One, де його ж вірші публікувалися разом з кадрами з фотосесії ню. На книжці видавництво Meridian Czernowitz поставило позначку 18+.

«Naked one – це своєрідний coming out зрілого чоловіка, зневіреного як у силі поетичного слова, так і в силі воскресаючого духу. Залишається тільки тіло. Смертне тіло. Оголене тіло. Naked one», – йдеться в описі.

У коментарі до офіційного релізу книжки Іздрик розповів, що ідея оголеної фотосесії зріла в нього понад 10 років. А склалося все з фотографинею Настею Теліковою.

«Усе змонтувалося в ідею спроєктувати поетичний фотоальбом, межово відвертий як текстуально, так і візуально. Результатом і стала книжка Naked one. Не думаю, що на тлі пандемії епатажність цього проєкту викличе якийсь скандал (естетика там усе ж перемагає епатаж), проте саме в ситуації пандемічних обмежень Naked one, сподіваюся, нагадає про один із найактуальніших лібертаріанських лозунгів: «Моє тіло – моє діло». А крім того (це вже цілком приватна опція), Naked one – мій метафоричний, а водночас і цілком буквальний fuck цьому світу. Маю право. Бо дістало. Бо 58+».

Читайте також:

Катерина Бабкіна стала “людиною тижня” у “Репортері”

За книжкою вийшов і календар на 2021 рік з тими ж світлинами Іздрика авторства Насті Телікової у двох варіантах: 0+ для широкого загалу та 18+. Його можна було придбати за передзамовленням онлайн за 300 грн. Тоді декотрі користувачі Facebook дуже гостро відреагували на оголення поета для фотосесії.

«Те, що Іздрик роздягнувся, – це була не презентація свого тіла, це був мистецький акт. При чому він потребував величезної сміливості, підготовки до зйомки. Я вважаю, людям час від часу треба показувати роботи античних скульпторів», – коментувала Настя Телікова бурхливу реакцію в соцмережах.

А крім того, Іздрик ще й став учасником археологічної опери «Чорнобильдорф» композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Його персонаж Орфей з’являється в одній зі сцен зовсім без одягу. А потім ще й у жіночій сукні епохи Відродження. Але то вже інша історія.

Тож, якщо минулі два роки у народному рейтингу «Золотий ліфон» лідером був Сергій Жадан, то цьогоріч першість у Юрка Іздрика. На премію номінували 106 митців. Середній вік двадцятки найсексуальніших – 45 років. Семеро з десяти найпривабливіших чоловіків української культури мають вуса.

«Автор тої самої книжки, яку ми так і не змогли прочитати. Щоразу відволікалися на ілюстрації. Еротична фотосесія, яка позбавила сну всіх нас. Не повторювати в реальному житті! Бо це неповторне. Абсолютне прийняття кожного сантиметра свого тіла. Цьому еротичному магнетизму неможливо опиратися. Але це не тільки про тіло. Чоловік, який відчуває жінку, вміє бачити і любити. Чоловік, який збуджує своєю повагою до жінки, думками і метафорами, – коментують рішення організаторки «Золотого Ліфону». – Він красивий. У нього – красивий. Те, що він робить, – красиво. І музичні сети, і вірші, і виступи, і перфоманси, і ролі в кіно та театрі. Чоловік, якому хочеться здатися в полон без бою. Поет, який здійснив камін­аут зрілого чоловіка. Він проймає і силою свого слова, і голосом, яким це слово виголошує. Верхня межа щирості, на якій вже не зважаєш на будь-які умовності».

Читайте також:

Оксана Квітнева: Наші «оскароносці»

На таку відзнаку сам Іздрик відреагував на своїй сторінці у Facebook із притаманним йому гумором: «Ну шо сказать… Е-ех, дєвочки, де ви були, коли папа був молодий і рєзвий? Но всьоравно приятно. Дякую вам, дорогі і невидимі (відходе шаркающєй походкой, іде за куліси пити кефір і полоскать вставні щелепи)».

Якщо ви книжки чи календаря не бачили, то тіло Іздрика – в порядку. А вірші сильні й без ілюстрацій. Багатогранний і талановитий Іздрик вартий не однієї нагороди. Тож чекаємо і на наступні номінації.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.