Статті

Юні вокалісти нагастролювали по селах Прикарпаття понад 100 тис грн для ЗСУ (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 25 вересня, у Болехові буде вже 15 за рахунком виїзний концерт юних вокалістів зразкового театру пісні «Гармонія» з Калуша. Діти співають повстанські та народні пісні в сучасному аранжуванні, а ще пісні сучасної війни. Піднімають бойовий дух і збирають гроші для ЗСУ по селах Прикарпаття.

Такі гастролі розпочали у кінці травня. За словами керівниці зразкового театру пісні «Гармонія» Віталіни Липовської, ідея з концертами прийшла від самих дітей. Каже, кожна репетиція зароджувала якийсь такий бойовий дух і бажання щось робити, пише Репортер.

А після того, як діти виступили у Калуші на центральній площі й за 40 хвилин заробили 4 000 грн, – сумнівів вже не було. Треба їхати!

Ті гроші ми переказали фонду Сергія Притули, бо якраз тоді збирали на Байрактар, – згадує Віталіна. – І знаєте, коли є такий результат праці, бо ми назбирали і діти задоволені, що вони чимось корисні – ми вирішили братися за виїзні концерти. Перший був у невеликому селі Бережниця Калуського району. Там завклубом моя знайома, тому домовитися було нескладно. Там є дві церкви й вона попередила священників, аби ті проанонсували, що буде благодійний концерт, що приїдуть діти. А далі пішли й інші села.

Віталіна каже, спершу боялася, хоч репертуар напрацьований, у всіх бажання й натхнення їздити, але була проблема з транспортом. Вона звернулась до громадської організації «Націократи» у Калуші й запропонувала таку співпрацю, а ті допомогли з перевізником-волонтером.

вокалісти Прикарпаття

Я знала, що вони возять допомогу на фронт і співпрацюють з полком «Азов», – розказує Віталіна. – На заняттях і репетиціях ми не тільки співаємо, а й багато говоримо на тему війни. Діти у мене дуже свідомі. І ЗСУ, і кожен воїн, як би воно не звучало – це на межі якогось супергероя. І про полк «Азов» діти дуже багато говорили, тому я і подзвонила в «Націократи».

У колективі 17 дітей.

Це школярі і студенти. Найменшому учаснику – 12 років. Усі співають, грають на музичних інструментах.

За словами керівниці колективу, у них лише живе виконання. Жодних мінусовок та фонограм. У репертуарі 25 готових пісень. В основному, каже, це повстанські та народні пісні в обробці й сучасні пісні про війну, які написані від лютого. Концерт триває годину-півтори.

вокалісти Прикарпаття

Діти підбивали суму, то за цей час з концертів ми зібрали 102 650 гривень, – говорить Липовська. – По селах ми виступаємо у народних домах, на вулиці біля клубу, біля шкіл. Після кожного концерту їдемо додому з таким піднесенням! З відчуттям працювати ще і ще. Діти задоволені, що от, після цього концерту вони на стільки могли зробити свій внесок у майбутню перемогу.

Читайте до теми: Музика з окопу. Як «Лемко» з Франківська підтримує бойовий дух на передовій

Ще якось мали концерт у Франківську. Віталіна розказує, що підійшов військовий і весь концерт стояв разом з дітьми – співав і плакав.

Цей момент мені запам’ятається на все життя, – емоційно говорить Липовська. – Були в одному селі, звідти наш учасник і на концерт прийшов його дідусь. Він був слабкий, після інсульту, але дуже хотів прийти. Дуже радів, сказав, що має кілька повстанських пісень, яких мало хто знає. І він їх нам передав. Його батько був у повстанцях і від нього вивчив кілька пісень. Тому ми будемо вчити ще нові ексклюзивні повстанські пісні.

Також читайте: Тубус і маки. Франківка Аліна Стойко збирає на машину для мами, яка воює (ФОТО)

Майже всі кошти з виїзних концертів перераховують на допомогу полку «Азов». За словами Віталіни, «Націократи» закуповують їм, що треба.вокалісти Прикарпаття

Нам хлопці-азовці волонтерами передали нам трофей – прапор з написом «SUPPORT AZOV» та подяки підписані командиром окремого полку спеціального призначення ССО «АЗОВ» Ігорем Михайленком (позивний «Черкас»), – говорить Віталіна Липовська. – Від початку створення нашого колективу ми отримували багато різних нагород – обласних, всеукраїнських та міжнародних, але саме ця нагорода для нас є найціннішою. Ми дуже вдячні кожному воїну, який захищає нашу країну і готові робити все, що можемо, щоб наблизити нас до якнайшвидшої перемоги.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.