Війна Люди Спорт Статті

Юлія Шуляр – людина тижня за версією «Репортера»

Цього тижня «Репортер» відзначає 24-річну легкоатлетку з Івано-Франківська.

31 серпня на Паралімпійських іграх-2020, що проходять у Токіо, під час забігу на 400 метрів у класі Т20 Юлія Шуляр завоювала срібну медаль.

Напередодні Юлія Шуляр також показала другий результат, подолавши дистанцію за 57,58 секунди. Вона виграла свій забіг з паралімпійським рекордом, проте потім його побила американка Бріанна Кларк (56,07).

У фіналі Шуляр також прийшла другою, але покращила персональне досягнення та встановила рекорд Європи – 56,18 секунди. Паралімпійською чемпіонкою в цій дисципліні другі Ігри поспіль стала американка Кларк, яка оновила світовий рекорд – 55,18.

Медаль Юлії Шуляр стала 66 для України на Паралімпіаді в Токіо. Загалом, станом на вівторок, 31 серпня, українські паралімпійці здобули 67 медалей – 15 золотих, 33 срібні та 19 бронзових.

Юлія – майстер спорту України міжнародного класу. Також вона членкиня збірної України з легкої атлетики серед спортсменів з порушеннями розумового й фізичного розвитку.

Народилася Юлія на Житомирщині – в селі Карпівці, але нині живе та тренується в Івано-Франківську під керівництвом заслуженого тренера України з легкої атлетики Євгена Єрузеля. Також Шуляр опікується головний тренер паралімпійської і дефлімпійської збірної з легкої атлетики Андрій Фатеєв.

«Свого часу, будучи старшим тренером збірної, я привіз її до Івано-Франківська, – розповідає Євген Єрузель. – Ми познайомились на чергових змаганнях. Я побачив в ній потенціал та запропонував переїхати на Прикарпаття. Юлі тоді було 16 років. Вона вступила до коледжу фізичної культури, жила в гуртожитку, а я її тренував. Але мені довелось її передати іншому тренеру. Я вже не маю права їздити за кордон на змагання, бо мені вже 74 роки».

Паралімпійські ігри-2020 стали дебютними в кар’єрі Юлії Шуляр. Але легкоатлетка є багаторазовою призеркою чемпіонатів України, Європи та світу. Зокрема, у 2019 році Юлія стала срібною призеркою чемпіонату світу в бігу на 400 метрів. А торік привезла зі світового турніру аж чотири золоті нагороди: 200 м, 400 м, естафети 4 х 200 і 4 х 400.

Крім того, минулого року Шуляр здобула золото у бігу на 800 метрів на чемпіонаті України.

«Сьогодні вона просто не впоралась зі своїми емоціями, – каже Єрузель. – Перехвилювалася, коли в американки був фальстарт. Вона була напружена та вийшла зі старту дуже погано, загубила десь пів секунди мінімум, а потім ніби проснулася, але, як кажуть, поїзд уже поїхав. Утім, це не завадило їй встановити рекорд Європи. На цьому зупинятися ми не будемо, починаємо тренуватися до Паралімпійських ігор, які через три роки відбудуться у Франції. Сподіваємось звідти привезти золото».

Окрім Юлії, учасниками XVI літніх Паралімпійських ігор в Токіо стали ще двоє прикарпатців – легкоатлет Павло Волуйкевич і тенісист Василь Петрунів. Василю не вдалося отримати медаль у змаганнях з настільного тенісу – він став четвертим. А от у Павла ще все попереду: він боротиметься за перемогу 3 вересня.