Соціум Статті

Як Франківськ відгуляв Незалежність (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Забіг у вишиванках, хода ветеранів, перформанси, ярнбомбінг і масштабний концерт. Так відзначали День незалежності у Івано-Франківську.

Програма святкувань була доволі насиченою. Ранок розпочався зі спорту. Близько 400 людей долучилися до всеукраїнської ініціативи – забігу у вишиванках. Серед учасників був міський голова Руслан Марцінків і навіть міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Вікових обмежень там не було, єдина умова – вишиванка. Дорослі бігли 2 км, діти – 100 і 300 метрів.

«Наше місто вперше долучилося до пробігу у вишиванках. Основна мета – благодійність. Ми сьогодні біжимо за здоров’я, а не за спортивний результат», – сказала на старті організатор, відома легкоатлетка Неля Непорадна.

Реєстрація у забігу коштувала 100 грн з людини. Були й анонімні пожертвування. Загалом зібрали близько 40 тис грн. Гроші передали на лікування франківчанки Ірини Коркози-Суховій.

Хоч за результатами ніби й не ганялися, але першими фінішували Василь Кузьків та Іван Симчак.

«Ми не могли пропустити таке свято, тим більше, воно проводиться вперше, – каже Іван. – Приїхали з Богородчан велосипедами, зробили розминку зранку, то нам пробіг легко дався. Я колись зай­мався легкою атлетикою професійно, а зараз любитель. Але бігати не припиняю».

«Знаєте, він поїде додому велосипедом, а я, певно, і додому в Богородчани побіжу», – сміється Василь Кузьків.

Далі у програми був перформанс. Діти писали свої мрії на паперових літачках, які потім запускали з оглядового майданчика ратуші.

«Всього виготовили 300 жовтих і синіх літачків, на яких юні франківці написали, а хто ще не вміє, то намалювали свої мрії та запустили їх у небо», – пояснив Андрій Шнайдер, керівник муніципального Центру сучасного мистецтва.

Охочих було десь 200, тож декому з дітей перепало й по два літачки. Найбільше було написів і малюнків з побажаннями найскорішого закінчення війни…

До пам’ятної ходи за загиб­лими під Іловайськом і взагалі на Донбасі могли приєднатися всі охочі. Ті, хто не йшов у колоні, просто зупинялися, прикладали руку до серця та дякували військовим.

Цьогоріч Франківськ відкривав для себе й іноземні мистецькі тенденції. Однією з таких стала виставка в’язаних графіті на деревах у сквері Руської Трійці. Ярнбомбінг – вуличне в’язання, ниткове графіті, популярний стріт-арт у містах Європи та світу. Кольорові шалики для дерев зробили місцеві пенсіонерки.

Загалом святкова програма була розрахована і на дітей, і на дорослих. У палаці Потоцьких розташували дитяче містечко «Ми діти твої, Україно!», а у сквері Руської Трійці діяла зона релаксу для пенсіонерів. Поруч, на площі Міцкевича відбувся відкритий турнір з шашок.

Концерт на площі Франка відкрив Національний академічний ансамбль пісні й танцю «Гуцулія». Далі виступали «Цвіт кульбаби» і Pianoboy Дмитро Шуров. Останній запалив публіку не на жарт. Він танцював на сцені, не відриваючи рук від клавіш, кидався стільцем, лаявся англійською, а ще зупинив виступ, аби знайти батьків хлопчика Дениса, який загубився. На маму чекали всім натовпом. Шуров тим часом спокійно розмовляв з дитиною та їв його чіпси. Публіці сподобалось.

Автор: Тетяна Скоропляс
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.