Соціум Статті

Вступна кампанія 2019. Що нового розказують у франківських вишах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До старту вступних перегонів залишаються лічені дні. Починається вона з 1 липня. Цьогоріч Міносвіти знову підготувало для абітурієнтів кілька новацій.

На тиждень менше

Серед головних нововведень – вступна кампанія 2019 року буде коротшою.

Реєстрація електронних кабінетів і завантаження туди документів почнеться з 1 липня. Вступники мають створити свій кабінет на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Там треба ввести дані, які вимагає ресурс, самостійно порахувати середній бал атестата, завантажити необхідні документи.

До речі, у більшості вишів працює консультаційний пункт, де вступникам допоможуть усе правильно оформити, якщо ті не впевнені.

Подавати заяви та документи у приймальні комісії вступники можуть з 10 до 22 липня. На все – 12 днів.

За словами заступника відповідального секретаря приймальної комісії ІФНТУНГ Андрія Юрича, оприлюднення рейтингових списків вступників також змістилося в часі. Минулоріч їх оголосили 1 серпня, цього разу оприлюднять 26 липня.

«Ті, хто пройшов на бюджетну форму навчання, мають подати оригінали документів до 1 серпня, бо з 2 серпня вже триватиме зарахування бюджетників, – говорить Андрій Юрич. – Контрактників зараховуватимуть з 7-го, минулоріч це відбувалося 13 серпня. Вступна кампанія скоротилася на тиждень, але цього часу достатньо».

Щодо кількості заяв на бакалаврат на державну форму навчання, то так само, як і у 2018 році, можна буде подати максимум сім заяв на чотири спеціальності. На контракт обмежень немає.

Вступати можна буде з сертифікатами ЗНО 2017-2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019.

Прохідний мінімум і творчий конкурс

«Другий момент, який варто відмітити, – спеціальності, де передбачений творчий конкурс, його треба пройти до 10 липня, – наголошує Андрій Юрич. – До початку прийому заяв».

Виші вже реєструють на творчі конкурси, адже мають затверджені графіки. Це позитив, оскільки вступники мають додаткову можливість пройти конкурси у різних ВНЗ. У попередні роки були накладки, абітурієнти просто не встигали поїхати в інші міста.

У ІФНТУНГ, до прикладу, творчий конкурс передбачений для вступу на спеціальність «Архітектура та містобудування».

Також міністерство продовжує встановлювати мінімальні прохідні бали при вступі на окремі спеціальності.

За словами відповідального секретаря франківського медуніверситету Ігоря Сарапука, торік це зачепило лише тих абітурієнтів, які хотіли навчатися в медичних вишах. Їм треба було набрати мінімум 150 балів на ЗНО та стільки ж з другого і третього конкурсних предметів. Цього року перелік спеціальностей з фіксованим прохідним балом розширили.

Анастасія Франчук і Анна Банасевич – люди тижня за версією “Репортера”

Отже, аби подати заяву на «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармацію, промислову фармацію», абітурієнт повинен мати бал не менше 130.

«150 балів у нас так і залишилося на спеціальності, де є держзамовлення, – «Медицина», «Педіатрія» та «Стоматологія», – говорить Ігор Сарапук. – На цей рік ми подали держзамовлень стільки ж, як і минулого року: 300 місць на «Медицину», 40 – «Педіатрія», 10 – «Стоматологія».

Село допоможе

За словами Ігоря Сарапука, ще одним нововведенням, яке запровадило Міносвіти, – фіксовані предмети для вступу на бюджет.

Серед конкурсних предметів обов’язково має бути українська мова та література для всіх начальних закладів, другий – біологія чи хімія на вибір, третій – фізика або математика.

Це був найбільший шок для вступників, адже інформація прийшла дещо запізно, каже Ігор Сарапук. А найвагомішим нововведенням він вважає запровадження механізму першочергового зарахування у медичні та педагогічні навчальні заклади. Тобто, вступники, які готові після навчання їхати працювати в села, будуть зараховані першими.

За словами секретаря прий­мальної комісії медуніверситету, для цього абітурієнту треба укласти відповідний договір з департаментом охорони здоров’я. Потім він має особисто прийти в університет з цією угодою та написати заяву.

«Це може відіграти важливу роль для вступника, аби потрапити на держзамовлення, – пояснює Ігор Сарапук. – Тут є позитив і для департаменту, адже таким чином можна залучити фахівців для праці в сільській місцевості. Цей момент давно прописаний в законі, але лише тепер з’явився механізм його реалізації».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.